Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Chcete práci v Austrálii? Můžete sbírat klokaní výkaly

Klokan - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klokan - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

LONDÝN Ochutnávač piv, lovec medvídků koala a sběrač klokaních výkalů jsou mezi nabídkami zaměstnání, které mladým Britům předložil australský stát Jižní Austrálie. Inzerenti se zaměřili zvlášť na jihovýchodní Anglii, kde jim průzkum zahrnující 2000 lidí ukázal, že je to oblast Velké Británie, kde se lidé nudí v práci nejvíc.

Mezi další nabídky nezvyklých zaměstnání patří třeba odborník na analýzu osobnosti žraloků, dekoratér útulků pro tučňáky a sudí do soutěže o nejkrásnější dívku pláže.

Australané nabízejí místa, která zajišťují "dokonalou rovnováhu mezi prací a dovolenou", práci uprostřed přírody v oblastech, které patří k nejkrásnějším na světě, a navíc práci, která "je ve zřetelném kontrastu k dlouhým dnům stráveným v kanceláři ve Velké Británii".

Pracovní místa jsou nabízena na rok lidem ve věku 18 až 30 let, zvlášť těm, kteří si po ukončení vysoké školy dopřávají rok volno, během něhož většinou cestují.

"Cestovatelé, kteří chtějí pracovat, mají na výběr - buď jít po vyšlapaných cestách, nebo dělat něco, co není možné dělat nikde jinde, a prožít zkušenost, o níž budou později vyprávět vnoučatům," řekl agent Jižní Austrálie v Londýně Bill Muirhead.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....