Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chcete práci v Austrálii? Můžete sbírat klokaní výkaly

Magazín

  7:00
LONDÝN - Ochutnávač piv, lovec medvídků koala a sběrač klokaních výkalů jsou mezi nabídkami zaměstnání, které mladým Britům předložil australský stát Jižní Austrálie. Inzerenti se zaměřili zvlášť na jihovýchodní Anglii, kde jim průzkum zahrnující 2000 lidí ukázal, že je to oblast Velké Británie, kde se lidé nudí v práci nejvíc.

Klokan - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Mezi další nabídky nezvyklých zaměstnání patří třeba odborník na analýzu osobnosti žraloků, dekoratér útulků pro tučňáky a sudí do soutěže o nejkrásnější dívku pláže.

Australané nabízejí místa, která zajišťují "dokonalou rovnováhu mezi prací a dovolenou", práci uprostřed přírody v oblastech, které patří k nejkrásnějším na světě, a navíc práci, která "je ve zřetelném kontrastu k dlouhým dnům stráveným v kanceláři ve Velké Británii".

Pracovní místa jsou nabízena na rok lidem ve věku 18 až 30 let, zvlášť těm, kteří si po ukončení vysoké školy dopřávají rok volno, během něhož většinou cestují.

"Cestovatelé, kteří chtějí pracovat, mají na výběr - buď jít po vyšlapaných cestách, nebo dělat něco, co není možné dělat nikde jinde, a prožít zkušenost, o níž budou později vyprávět vnoučatům," řekl agent Jižní Austrálie v Londýně Bill Muirhead.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!