Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Číňanka po pádu z parníku přežila v moři téměř 40 hodin

Magazín

  6:22
PEKING - Téměř 40 hodin přežila Číňanka v moři, do kterého spadla z výletního parníku při plavbě z Šanghaje do Jižní Koreje, informovala dnes stanice BBC. Žena se zřítila do moře ve středu večer, když se příliš naklonila přes zábradlí. Její zmizení se zjistilo až o několik hodin později a i rodiče ji pokládali za mrtvou.

Majestátní parník (ilustrační foto) foto: Lidovky.cz

Avšak v pátek ráno ji našli náhodou a překvapivě živou rybáři. Otec jednatřicetileté ženy, která vydržela tak dlouho střídavě plavat a šlapat vodu, odmítl uvěřit, že je naživu, dokud neuslyšel její hlas, uvedla podle BBC čínská média.

Cestující skočil na ranvej a snažil se doběhnout letadlo. Nebylo jeho

Číňanka, představená veřejnosti jako 175 centimetrů vysoká Fan, vyvázla bez újmy, jen ruce měla požahané od medúz. „Nepila a nejedla v moři 38 hodin a přežila? To je zázrak,“ napsal podle britské zpravodajské stanice jeden z mnohých uživatelů sociálních sítí, kteří neskrývají své překvapení. Mezi vzkazy se objevil i názor, že by tato Číňanka mohla závodit na olympijských hrách.

Podle čínských médií ženě pomohla nejen silná vůle, ale i dobrá fyzická kondice. Začala plavat v pěti letech a rovněž na univerzitě se věnovala sportu. Média poznamenala, že již pád z horní paluby ve výšce asi sedmi podlaží byl nebezpečný. Komentáře si ale především kladou otázku, jak mohla přežít nízkou teplotu moře v oblasti incidentu, dodala BBC.

Autor: