Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Clooney způsobil rozruch. Navštívil kavárnu zaměstnávající bezdomovce

Magazín

  6:18
LONDÝN - Americký herec George Clooney ve skotském Edinburghu navštívil kavárnu, v níž pracují bývalí bezdomovci a jejíž zisky plynou na charitativní účely. Hollywoodskou hvězdu uvítaly zástupy fanoušků. „Líbí se mi, co dělají, podle mého názoru je to velmi důležité. Myšlenka, že všichni můžeme pomoci při řešení obtíží každého, je vskutku významná,“ řekl Clooney skupině novinářů.

Známý hollywoodský herec George Clooney ví, jak na červeném koberci pózovat. foto: Reuters

Davy lidí zaplavily ulici Rose Street v pěší zóně centra skotské metropole, aby pozdravily a vyfotografovaly si slavného herce. Ten s nimi s úsměvem prohodil pár slov a nechal se zvěčňovat na selfie fotografie.

Pamela Anderson i George Clooney bojují za záchranu Arktidy

Clooneyho do kavárny Social Bite pozval její zakladatel Josh Littlejohn. Řetězec, který nyní čítá už pět kaváren v Edinburghu, Glasgowě a Aberdeenu, odvádí zisky dobročinným organizacím. Každý návštěvník může zaplatit horký nápoj nebo jídlo, které jsou následně podány lidem bez domova. Někdejší bezdomovci také tvoří čtvrtinu zaměstnanců kaváren Social Bite.

Littlejohn po Clooneyho návštěvě řekl, že herec přispěl na charitu částkou 1000 liber (více než 38.000 Kč) a nechal v restauraci spropitné pět liber, uvedla agentura AFP.

Clooney je znám svou angažovaností v humanitárních projektech. V minulosti například zastával pozici posla míru, aby pomáhal upoutat pozornost mezinárodní komunity ke konfliktům v zemích jako je Kongo nebo Súdán.

Autor: