Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co je jízdenka? Výmluvy černých pasažérů

Magazín

  7:00
Příbuzenství s královnou nebo účast na tajné operaci zimbabwských tajných služeb patřily loni k nejoriginálnějším výmluvám černých pasažérů na britských železnicích. Nemenší originalitu projevovali neplatiči televizních poplatků, kteří se vymlouvali i na to, že mají alergii na slunce a nemohou chodit na poštu.

Pasažéři ve vlaku. foto: Shutterstock

Asociace britských železničních společností uvedla, že každý den jezdí bez lístku na železnici 110.000 lidí a ročně tak způsobují firmám škody za asi 200 milionů liber (více než 5,5 miliardy korun). Současně asociace zveřejnila deset podle ní nejhorších výmluv přistižených černých pasažérů.

"Jsem příbuzný královny a tak nepotřebuji lístek," tvrdil jeden, zatímco další přesvědčoval revizory, že je členem zimbabwských tajných služeb a je právě na tajné misi.

"Myslel jsem, že jsem dítě až do 21 let," zkoušel štěstí dospělý cestující, který měl jen dětský lístek. "Myslel jsem, že si mě v přihrádce na zavazadla nevšimnete," přiznal neúspěšný černý pasažér, zatímco další tvrdil, že byl přesvědčen o tom, že "železnice jsou zdarma" Další výmluvy už byly přímočařejší: "Víte, kdo já jsem?" případně "Co je to jízdenka?".

S podobným seznamem přišla i společnost vybírající televizní poplatky ve Skotsku. "Od doby, co jsem měla aférku s pošťákem, nedostávám poštu a ani upomínky kvůli poplatkům," znělo jedno z vysvětlení.

"U nás se stejně na televizi nikdo nedívá kromě papouška. Uklidňuje ho to a nevytrhává si peří," vysvětlil prodlení v placení další Skot. "Nemohu jít na poštu a zaplatit televizní licenci, protože jsem alergický na slunce," tvrdil další, zatímco jiný uváděl, že nemusí platit za televizi, protože už platí za elektřinu. "Abych zaplatil poplatky, musel bych prodat televizi, a tak to nemohu udělat," vysvětloval svou situaci jeden z přistižených neplatičů.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat