Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prý to bude pohodlnější. Curych vybuduje drive-in sexuální kabiny

Magazín

  10:04
CURYCH/PRAHA - Budou vypadat trochu jako garáže a vlastně tak mají i sloužit. Radní v Curychu schválili plán vybudovat drive-in sexuální kabiny pro prostituci. Ženy díky nim mají být mimo jiné lépe chráněny před případným útokem.
Prostitutka (ilustrační foto)

Prostitutka (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Budky by podle nich měly sloužit jako diskrétní zóny lásky pro prostitutky a jejich klienty. Sex-kabiny by měly začít fungovat příští rok v srpnu, napsal britský list The Daily Telegraph.

Budky by měly být umístěny v odlehlejších průmyslových okrajích největšího švýcarského města. Podle plánu mají vypadat trochu jako garáže a vlastně tak budou i sloužit. Zástupci města předpokládají, že služba bude fungovat na principu drive-in, podobně jako u některých řetězců s rychlým občerstvením.

ČTĚTE TAKÉ:

"Rozdíl je v tom, že nyní jsou prostitutky ve veřejném prostoru," citoval britský list  Michaela Herziga z městského odboru sociální péče. "To chceme změnit, chceme je přesunout z ulic na privátní místa ve starých průmyslových zónách, které patří městu," vysvětloval. Výhodou vybraných míst podle něj je, že se nachází co by kamenem dohodil od hlavního nádraží.

Otevření sex-kabin nastane v srpnu, tedy ve stejnou dobu, kdy město přijme zásadní reformu zákona o prostituci. Prodejné ženy budou muset zmizet z některých oblastí Curychu (to se týká hlavně centra města), protože si na ně místní obyvatelé dlouhodobě stěžují. A ty, které začnou využívat městských kabin rozkoše, si budou muset zařídit zdravotní pojištění a koupit licenci za zhruba 800 korun v přepočtu.

Radní ve svém plánu vidí samé výhody. Ženy podle nich budou lépe chráněny před útokem, bude to pro ně pohodlnější a neztratí čas přejížděním s klienty někam do hotelu nebo do lesíku. "Se sex-boxy mizí časová ztráta, takže ženy, budou moci obsloužit víc klientů," uvedl Herzig. Jeden z problémů, jimž nyní radní čelí, ale podle britského listu bude, jak výhody kabin vysvětlit prostitutkám. Většina z nich totiž umí jen minimálně německy.

Curych

Curych

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat