22. července 2016 8:59 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Další nesouhlas. Pavarottiho rodině se nelíbí užití slavné árie v Trumpově kampani

Melania Trump vyjadřuje podporu svému manželovi na republikánském sjezdu v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Melania Trump vyjadřuje podporu svému manželovi na republikánském sjezdu v... | foto: Reuters

WASHINGTON/ŘÍM Rodině zesnulého operního pěvce Luciana Pavarottiho se nelíbí, že republikánský uchazeč o křeslo v Bílém domě Donald Trump během své kampaně využívá píseň Nessun Dorma, kterou proslavil italský tenor. Aby jejich hudbu neužíval, Trumpa vyzvali už dříve mimo jiné skupiny Rolling Stones, Queen či zpěvačka Adele.

„Hodnoty bratrství a solidarity“, které podle svých blízkých zesnulý Pavarotti zastával během celého svého života, jsou „neslučitelné s viděním světa, které nabízí kandidát Donadl Trump“, uvedli v prohlášení zaslaném listu Gazzetta di Modena bardovi děti a jeho vdova Nicoletta Mantovaniová Pavarottiová.

Slavná árie Nessun Dorma z opery Turandot italského skladatele Giacoma Pucciniho, kterou Pavarotti proslavil, končí zvoláním Vincer?, tedy Zvítězím.

Proti užití svých skladeb v Trumpově kampani v minulosti protestovali už například také skupiny Rolling Stones, Queen, R.E.M., Aerosmith či kanadský zpěvák Neil Young a britská zpěvačka Adele

ČTK