20. července 2016 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Jsme znechuceni, vzkazuje kapela Queen Trumpovi. Politik nadále používá její píseň v kampani

Zpěvák Paul Rodgers (vlevo) a kytarista Brian May během koncertu skupiny Queen... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvák Paul Rodgers (vlevo) a kytarista Brian May během koncertu skupiny Queen... | foto: Jakub HněvkovskýLidové noviny

Cleveland/Londýn Britská legendární skupina Queen je rozhořčena tím, že na republikánském sjezdu v americkém Clevelandu, který nominoval Donalda Trumpa prezidentským kandidátem strany, zazněla bez povolení její píseň We Are the Champions. Na svém webu to uvedl magazín Rolling Stone. Skupina již dříve Trumpa vyzvala, aby její písně v kampani nepoužíval.

„Jsme znechuceni opakovaným použitím této písně bez příslušného souhlasu, a to i přes to, že jsme vyzvali, aby se tak nedělo, což Trump a jeho kampaň očividně ignorují,“ uvedla kapela v prohlášení. V dokumentu rovněž uvádí, že nechce, aby její hudba byla spojována s jakoukoli politickou debatou. „Věříme, doufáme a očekáváme, že Trump a jeho kampaň to budou respektovat,“ dodala skupina.

Píseň We Are the Champions zazněla na sjezdu republikánů v pondělí, tedy v první den konventu. Během této skladby Trump předstoupil na pódium, aby zde uvedl k řečnickému pultu svou manželku Melanii.

Skupina Queen není jediná, kdo nechce, aby kontroverzní americký miliardář její díla používal. Trumpa ke stejnému kroku vyzvali Rolling Stones, REM, Adele či Neil Young.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz