Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Den obětí holocaustu na iPhonu: Nejstahovanější jsou Mussoliniho projevy

Magazín

  18:13
PRAHA - Druhou nejstahovanější aplikací pro iPhone se v Itálii na Mezinárodní den památky obětí holocaustu stala kolekce projevů fašistického italského diktátora Benita Mussoliniho.

iPhone foto: ČTK

Aplikace obsahuje 100 projevů italského Duceho a stáhnout ji je možné za 79 centů eura. Za pouhých šest dní, kdy je v internetovém obchodě k prodeji, si ji stáhlo více než 1000 lidí.

Uživatelé projevy stahovali více než videohru na motivy posledního kinohitu Avatar. První místo obsadila aplikace na správu pozadí iPhonu.

"Je to ožehavá stránka v naší historii, na kterou bychom neměli zapomenout," napsal agentuře Bloomberg tvůrce aplikace pětadvacetiletý Luigi Marino. "Úspěch aplikace mě překvapil. Přišlo mi hodně stížností, ale také pozitivních reakcí," dodává.

Rodák z jihoitalské Neapol dostane z každého stáhlého iMussoliniho 70 procent. Mluvčí italského Applu nechtěla raději věc komentovat.

Mussolini Itálii vládl od roku 1922 do roku 1943, kdy mu král Viktor Emanuel III. odebral post premiéra a nechal ho zatknout. Duceho osvobodilo německé komando a do roku 1945 držel v moci severní Itálii. Na konci války byl znovu zajat a zastřelen.


Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat