4. března 2016 16:11 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dobří ibisové se vracejí? V pražské zoo ulovili desátého uprchlíka

Dobří ibisi se vracejí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dobří ibisi se vracejí. | foto: Petr Hamerník

PRAHA „I průšvih je příležitost,“ zaglosoval na Twitteru ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. První odchycení ibisové totiž budou už o víkendu k vidění ve své voliéře. Z osmnácti uprchlíků se zatím podařilo chytit deset. Posledního dopadli v pátek kolem páté přímo v areálu zahrady.

Podle mluvčí pražské zoo Jany Myslivečkové se desátého ibise podařilo odchytit v horní části zoologické zahrady, kde se zdržoval již několik dní. „Jedná se o mladého ptáka, který se v horní části zoo zdržoval už včera,“ řekla Myslivečková.

Podle mluvčí mají pracovníci zoo několik typů, kde se ibisové nacházejí. „V terénu máme ještě dva pracovní týmy, ale nikdo neví, jestli tam ti ptáci ještě budou, až tým na místo přijede,“ popsala úskalí odchytové akce Myslivečková.

Stovky lidí volají své tipy, kde by se mohli vzácní ibisové nacházet, na telefonní číslo 734 524 439. Další si vyměňují informace i fotografie na sociálních sítích. Nyní byl lapen desátý ibis přímo v areálu pražské zoo. Informoval o tom na svém twitteru šéf zahrady Miroslav Bobek.

Ibisové prchli ze své voliéry v úterý, když se jejich klec poničila pod velkým náporem mokrého a těžkého sněhu.

Ze Zoo Praha uletělo 18 ibisů. Jejich voliéru poničil sníh.
Pracovníci zoo odchytili tři ibise. Dalších několik je vrátilo samo.
Lidovky.cz, ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz