Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Dívka držící panáčky z křídy má symbolizovat svět po krizi. Umělec ve švýcarských Alpách odhalil obří malbu

Hotové dílo francouzského umělce Guillauma Legrose, který si přezdívá Saype. K zasněženým vrcholkům zde vzhlíží klečící dívenka s pytlíkem kříd a namalovanými panáčky, která má znázorňovat svět po koronaviru. foto: Reuters

Bern - Louku ve švýcarských Alpách ozdobilo netradiční grafitti. K zasněženým vrcholkům zde vzhlíží klečící dívenka s pytlíkem kříd a namalovanými panáčky, která má znázorňovat svět po koronaviru. Obří malba z křídy a uhlu na trávu je dílem francouzského umělce, jež vystupuje pod jménem Saype, informovala v neděli agentura Reuters.
  15:14

Umělci draží oblíbené kousky ze svého ateliéru. Část výtěžku půjde na Motol

Umělec, pravým jménem Guillaume Legros, maluje dočasné a biologicky rozložitelné obrazy po celém světě. Jeho díla byla načas k vidění v hlavním městě Pobřeží slonoviny či na Martových polích u Eiffelovy věže v Paříži. Častým námětem jeho černobílých děl jsou děti či v pevném stisku propletené ruce.

Francouzský umělec Guillaume Legros, který si přezdívá Saype, vytváří ve...
Francouzský umělec Guillaume Legros, který si přezdívá Saype, vytváří ve...

Nejnovější dílo s názvem Po krizi se vyjímá na mýtině ve švýcarském lyžařském středisku Leysin, nedaleko francouzských a italských hranic. Rozkládá se na 3000 metrech čtverečních a podle autora má znázorňovat „vybudování solidárnějšího a humánnějšího světa“.

Autor: