Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Do Slovinska přijíždí více turistů, zčásti díky Melanii Trumpové

Magazín

  6:31
LUBLAŇ - Slovinsko zažívá turistický boom, zčásti díky tomu, že jde o rodnou zemi nové první dámy USA Melanie Trumpové. Jak informoval tamní statistický úřad, počet přenocování amerických turistů ve Slovinsku loni vzrostl o deset procent.

Melania Trump za řečnickým pultíkem. foto: Reuters

Celkem dvoumilionové Slovinsko loni navštívily čtyři miliony zahraničních turistů, což je proti roku 2015 rovněž nárůst o deset procent. Slovinské cestovní kanceláře nabízejí i speciální výlety „po stopách Melanie Trumpové“. Během nich lze navštívit místa, kde manželka amerického prezidenta žila, studovala a pracovala.

Zmínka o Melanii Trumpové je i na internetových stránkách, které tuto malou alpskou zemi propagují. „Vítejte ve vlasti nové první dámy Spojených států,“ píše se tam. Manželka amerického prezidenta si již ve Slovinsku najala právní firmu, která má chránit její jméno a pověst před zneužitím na množství produktů, které se poslední dobou začínají objevovat.

První americký pár při tanci na jednom z inauguračních plesů.
Sochař se očividně inspiroval tímto kostýmkem Melanie Trumpové z inaugurace...

Trumpova manželka se narodila jako Melanija Knavsová v roce 1970 ve městě Novo Mesto, vyrůstala ale v Sevnici. Když jí bylo kolem dvaceti, Slovinsko opustila a začala se věnovat kariéře modelky. Naposledy údajně byla ve vlasti v červenci 2002, když Donalda Trumpa představovala rodičům. Obyvatelé Sevnice již prezidentský pár pozvali, aby obec navštívil.

Autor: