Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dva strážci Toweru museli odejít. Obtěžovali svou jedinou kolegyni

Magazín

  22:03
LONDÝN - Londýnský hrad Tower dnes propustil dva strážce, když vyšetřování prokázalo, že obtěžovali svou kolegyni Moiru Cameronovou, první a zatím jedinou ženu, která mezi jeho strážce pronikla. Oznámila to správa této známé londýnské památky.

Moira Cameronová. foto: ČTK

"Ve světle důkazů, které se objevily, vyšetřování dospělo k závěru, že obvinění bylo opodstatněné a že disciplinární akce byla adekvátní," uvedla správa Toweru. Podezření proti třetímu údajnému viníkovi se podle ní neprokázalo a nebyly proti němu podniknuty žádné kroky.

"Domníváme se, že každý má právo pracovat v prostředí oproštěném od jakéhokoli obtěžování," řekla mluvčí Toweru Ruth Howlettová a vyslovila očekávání, že všechen jeho personál bude postupovat v souladu s touto zásadou.

Dodala, že Cameronová zůstává v činné službě. Tato čtyřiačtyřicetiletá žena byla mezi strážce Toweru přijata před dvěma lety v konkurzu, ve kterém porazila pět mužských uchazečů.

Zprávy, že se stala terčem obtěžování kolegů, se objevily počátkem tohoto měsíce. Správa Toweru neupřesnila, o co šlo, ale podle bulvárního listu The Sun byla její uniforma zohyzděna, na její skříňce se objevily sprosté nápisy a úhony došla i stránka o ní v internetové encyklopedii Wikipedia.

Ochranka Toweru, nazývaná Beefeaters ("pojídači hovězího"), má 35 členů. Mezi jejich povinnosti patří i dohled na to, aby Tower neopustili tamní krkavci, protože pak by se podle legendy zhroutilo království. Pojmenování se údajně odvozuje od denní dávky masa, kterou kdysi strážci za službu dostávali. Postavu "beefeatera" a jeho barvitou uniformu dobře znají milovníci ginu - je na etiketě jeho stejnojmenné značky.

Autoři: ,
Témata: Tower, Wikipedie

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat