Úterý 31. března 2020svátek má Kvido 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dva strážci Toweru museli odejít. Obtěžovali svou jedinou kolegyni

Moira Cameronová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moira Cameronová. | foto: ČTK

LONDÝN Londýnský hrad Tower dnes propustil dva strážce, když vyšetřování prokázalo, že obtěžovali svou kolegyni Moiru Cameronovou, první a zatím jedinou ženu, která mezi jeho strážce pronikla. Oznámila to správa této známé londýnské památky.

"Ve světle důkazů, které se objevily, vyšetřování dospělo k závěru, že obvinění bylo opodstatněné a že disciplinární akce byla adekvátní," uvedla správa Toweru. Podezření proti třetímu údajnému viníkovi se podle ní neprokázalo a nebyly proti němu podniknuty žádné kroky.

"Domníváme se, že každý má právo pracovat v prostředí oproštěném od jakéhokoli obtěžování," řekla mluvčí Toweru Ruth Howlettová a vyslovila očekávání, že všechen jeho personál bude postupovat v souladu s touto zásadou.

Dodala, že Cameronová zůstává v činné službě. Tato čtyřiačtyřicetiletá žena byla mezi strážce Toweru přijata před dvěma lety v konkurzu, ve kterém porazila pět mužských uchazečů.

Zprávy, že se stala terčem obtěžování kolegů, se objevily počátkem tohoto měsíce. Správa Toweru neupřesnila, o co šlo, ale podle bulvárního listu The Sun byla její uniforma zohyzděna, na její skříňce se objevily sprosté nápisy a úhony došla i stránka o ní v internetové encyklopedii Wikipedia.

Ochranka Toweru, nazývaná Beefeaters ("pojídači hovězího"), má 35 členů. Mezi jejich povinnosti patří i dohled na to, aby Tower neopustili tamní krkavci, protože pak by se podle legendy zhroutilo království. Pojmenování se údajně odvozuje od denní dávky masa, kterou kdysi strážci za službu dostávali. Postavu "beefeatera" a jeho barvitou uniformu dobře znají milovníci ginu - je na etiketě jeho stejnojmenné značky.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!