Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dva strážci Toweru museli odejít. Obtěžovali svou jedinou kolegyni

Magazín

  22:03
LONDÝN - Londýnský hrad Tower dnes propustil dva strážce, když vyšetřování prokázalo, že obtěžovali svou kolegyni Moiru Cameronovou, první a zatím jedinou ženu, která mezi jeho strážce pronikla. Oznámila to správa této známé londýnské památky.

Moira Cameronová. foto: ČTK

"Ve světle důkazů, které se objevily, vyšetřování dospělo k závěru, že obvinění bylo opodstatněné a že disciplinární akce byla adekvátní," uvedla správa Toweru. Podezření proti třetímu údajnému viníkovi se podle ní neprokázalo a nebyly proti němu podniknuty žádné kroky.

"Domníváme se, že každý má právo pracovat v prostředí oproštěném od jakéhokoli obtěžování," řekla mluvčí Toweru Ruth Howlettová a vyslovila očekávání, že všechen jeho personál bude postupovat v souladu s touto zásadou.

Dodala, že Cameronová zůstává v činné službě. Tato čtyřiačtyřicetiletá žena byla mezi strážce Toweru přijata před dvěma lety v konkurzu, ve kterém porazila pět mužských uchazečů.

Zprávy, že se stala terčem obtěžování kolegů, se objevily počátkem tohoto měsíce. Správa Toweru neupřesnila, o co šlo, ale podle bulvárního listu The Sun byla její uniforma zohyzděna, na její skříňce se objevily sprosté nápisy a úhony došla i stránka o ní v internetové encyklopedii Wikipedia.

Ochranka Toweru, nazývaná Beefeaters ("pojídači hovězího"), má 35 členů. Mezi jejich povinnosti patří i dohled na to, aby Tower neopustili tamní krkavci, protože pak by se podle legendy zhroutilo království. Pojmenování se údajně odvozuje od denní dávky masa, kterou kdysi strážci za službu dostávali. Postavu "beefeatera" a jeho barvitou uniformu dobře znají milovníci ginu - je na etiketě jeho stejnojmenné značky.

Autoři: ,
Témata: Tower, Wikipedie