Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Útok na mapy Googlu: po zadání hesla negerský dům odkazovaly na Bílý dům

USA

  12:03
WASHINGTON - Mapy internetové společnosti Google po zadání hesla negerský dům (Nigger House) odkazovaly na Bílý dům ve Washingtonu, který je oficiálním sídlem amerických prezidentů.

Nynější hlavou Spojených států je jako vůbec první černoch v dějinách Barack Obama, proto se má za to, že jde o rasistický čin neznámého vandala.

Google posiluje postavení největšího vlastníka médií na světě

Mapy Googlu se stávají terčem podobných útoků opakovaně, například loni se u názvu berlínského náměstí Theodora Heusse ukazovalo i bývalé jméno po nacistickém vůdci Adolfu Hitlerovi.

Vyhledat Bílý dům pod hanlivým označením černochů bylo možné ještě ve středu dopoledne. Na počátku tohoto měsíce společnost Google oznámila, že kvůli rostoucímu počtu recesistických akcí i útoků proti svým mapám celosvětově pozastavila automatický schvalovací proces úprav mapových podkladů. Ty totiž v rámci zpřesňování a aktualizace dat mohou doplňovat nejen příslušní zaměstnanci technologického gigantu, ale i běžní internetoví uživatelé.

Google předhonil Disneyho o 136 procent. Ve světě médií je jedničkou

Jedním z posledních činů internetových vtipálků byla scéna zobrazujícího maskota Androidu, který močil na nakousnuté jablko, symbol společnosti Apple. Za operačním systémem Android stojí Google, který s Applem soupeří mimo jiné i na poli softwarového vybavení mobilních zařízení.

Autoři: ,

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!