Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

GPS lokátor a dodávka. Muž se snaží vykreslit 'zastavte brexit' přes 32 evropských států, včetně Česka

Magazín

  6:00
LONDÝN/PRAHA - Jak se zbavit frustrace z brexitu? Andy Pardy, vášnivý zastánce Evropské unie, našel kuriózní cestu. Osmadvacetiletý britský konzultant dal výpověď ze zaměstnání, koupil si dodávku a léto tráví tím, že pomocí GPS signálu píše přes 32 evropských zemí nápis „zastavte Brexit“. Nápad mu vnukla aplikace, která sledovala jeho trasu při běhání.

Osmadvacetiletý Brit dal výpověď ze zaměstnání, koupil si dodávku a léto tráví tím, že pomocí GPS signálu píše přes 32 evropských zemí „zastavte Brexit“. foto: Twitter: Andy Pardy.

„Je to šílený nápad,“ přiznává Pardy. „Přišlo to ke mně, když jsem byl běhat. Víte, sledoval jsem svou cestu pomocí aplikace a napadlo mě – proč to neudělat ve větším měřítku?“

11.srpna 2018 v 21:18, příspěvek archivován: 12.srpna 2018 v 17:39

After roughly 2,500 km (including the journey from Namsskogan), the P is finally complete! Experiencing the Northern regions of Norway, Sweden and Finland has been incredible. We are now in Helsinki after a 15 hour drive from Narvik and about to head out exploring #stopbrexit https://t.co/4uz7pP3zkL

Cestu Pardy začal před měsícem ve Skotsku a konec plánuje na září, na iberském poloostrově. Naplánovat cestu tak, aby se mu úspěšně podařilo vykreslit nápis „Stop Brexit“ (zastavte brexit), Pardymu prý trvalo přes tři týdny – zejména proto, že chtěl do nákresu zařadit místa, která vždy toužil navštívit, informoval server theneweuropean.co.uk.

První písmeno svého nápisu, „S“, napsal přes skotský Loch Lomond. Aby začal s dalším písmenem, „T“, musel se vrátit z cornwallské pláže, kterou navštěvoval jako dítě, až k Londýnu – jen to byla třídenní cesta. Druhé slovo svého zvolání, brexit, píše obráceně, začíná opět písmenem „T“. Celkem navštíví 32 zemí, včetně Česka.

08.srpna 2018 v 22:30, příspěvek archivován: 12.srpna 2018 v 17:40

Crossed the border into Finland this afternoon, the P is progressing nicely. Thank you for all of the support . Views of tonight’s spot, still inside the Arctic Circle... . #StopBrexit #Remain #lasteuropeantour #europe #europeantour https://t.co/m2vEsVipH1

Pardy tvrdí, že po dokončení své cesty nemá žádné plány – možná se do zaměstnání vrátí, možná se pustí na další dodávkové dobrodružství. „Dokud mám své zdraví, dokud jsme pořád v Unii, řekl jsem si, že vyrazím,“ konstatoval.

Původně svůj ambiciózní výlet chtěl financovat pomocí crowdfundingové kampaně, nakonec však začal tím, že si vybral veškeré úspory. Jen dodávka ho stála 6 tisíc liber (170 tisíc korun), cestování ho vyjde zhruba na dalších 5 tisíc liber (140 tisíc korun). Jelikož jeho snahy rostou na popularitě, na svých webových stránkách již přijímá finanční dary od příznivců.

04.srpna 2018 v 09:58, příspěvek archivován: 12.srpna 2018 v 17:40

Views from the road in Northern Sweden! #stopbrexit . . . #remain #lasteuropeantour #europe #europeantour https://t.co/EaBSTC89BC

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!