15. září 2013 9:34 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Havajanka s dlouhým jménem si u úřadů vymohla změnu dokladů

Doklady- ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Doklady- ilustrační | foto: ČTK

SAN FRANCISCO Úřady na Havajských ostrovech musely zrušit omezení délky jmen v osobních dokladech. Vyhověly tak stížnosti Janice Keihanaikukauakahihuliheekahaunaeleové, jejíž jméno se zdaleka nevešlo do běžného amerického řidičského průkazu.

Místní televize KHON2 informovala, že na nové řidičské průkazy a identifikační karty se už nezvykle dlouhé jméno vejde. Úřady státu Havaj přitom začaly nové osobní doklady vydávat jen kvůli Keihanaikukauakahihuliheekahaunaeleové.

ČTĚTE TAKÉ:

Doposud se Havajanka ve svých dokladech musela vzdát několika písmen svého příjmení, což ji přivedlo až k podání stížnosti. Úřady ji marně přemlouvaly, aby od svého požadavku ustoupila a se zkracováním jména se smířila.

Případ vyvolal velkou mediální pozornost nejen v USA. "Celý den mi kvůli tomuto příběhu volali lidé z celého světa. Doufám, že v budoucnu pomůže vyřešit i problémy dalších lidí," řekla v pátek Keihanaikukauakahihuliheekahaunaeleová.

Lidovky.cz, ČTK

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na Lidovky.cz