9. dubna 2016 6:48 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Hořlavá kolekce. Úřady v USA stahují šátky Ivanky Trumpové

Hořlavá kolekce. Úřady v USA stahují šátky Ivanky Trumpové | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hořlavá kolekce. Úřady v USA stahují šátky Ivanky Trumpové | foto: Reprofoto

WASHINGTON  Ivanka Trumpová, dcera republikánského prezidentského favorita Donalda Trumpa a jeho někdejší české manželky Ivany, musí stáhnout svou kolekci šátků, které kvůli přílišné hořlavosti ohrožují zákazníky.

„Šátky nesplňují federální standardy pro hořlavost oděvů, hrozí u nich riziko popálení,“ uvedla americké komise pro ochranu spotřebitelů (CPSC), která o stažení produktů informovala. Zároveň dodala, že dosud nebyl zaznamenán jediný případ, který by vedl ke zranění zákazníků.

Opatření se týká asi 20.000 šátků z umělého hedvábí. V prodeji byly od října 2014 do ledna 2016 a stály od 12 do 68 dolarů (285 až 1600 Kč).

Zajímavostí podle agentury AP je to, že módní doplněk si Trumpová pro svou značku nechala vyrábět v Číně. Její otec přitom během své prezidentské kampaně kritizuje společnosti, které přesunuly výrobu mimo Spojené státy. Trump také prohlásil, že pokud ho lidé zvolí do Bílého domu, zvýší clo pro čínský dovoz. Sám rovněž přiznal, že některé jeho vlastní produkty jsou vyráběny mimo USA.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz