Sobota 11. července 2020svátek má Olga 15 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Hromadná svatba v Indii. Najednou se vzalo 3600 chudých párů

Hromadná svatba v Indii: vzniká společná fotografie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hromadná svatba v Indii: vzniká společná fotografie. | foto: Reuters

AMRÁVATÍ (INDIE) Na 3600 párů nejrůznějších vyznání bylo oddáno v západní Indii při hromadném obřadu, jehož cílem bylo upozornit na situaci zadlužených rolníků. Při barvitém obřadu pod širým nebem ve městě Amrávatí bylo oddáno 2433 hinduistických párů, 150 párů muslimského vyznání, 749 dvojic buddhistů, 15 dvojic křesťanských a 252 párů kmenových.

Hromadné svatební obřady jsou v Indii relativně časté, ten dnešní v Amrávatí (asi 150 kilometrů od Nágpuru ve státě Maháráštra) byl co do počtu párů zatím největší. Obvykle se tyto ceremonie pořádají pro páry, které pocházejí z chudého venkovského prostředí a nemají dostatek prostředků na svatební obřad.

Podle indické agentury PTI zhruba tisícovka oddaných párů pochází z chudého zemědělského prostředí a polovina z nich má v příbuzenstvu někoho, kdo spáchal sebevraždu. Mezi snoubenci byli i sirotci, invalidé či jinak hendikepovaní lidé.

V roce 2009 v Indii spáchalo sebevraždu přes 17 000 rolníků, tedy o sedm procent více než v roce předchozím. A Maháráštra je jedním ze tří indických států s největším počtem sebevražd rolníků.

Za posledních deset let bylo v Indii zaznamenáno 150 000 sebevražd rolníků, uvádí indický ústav sociálních studií Tata.

Novomanželem je i organizátor dnešní ceremonie Ravi Rana, který rovněž pochází z oblasti známé sebevraždami. "Myslel jsem, že bychom měli mít svatbu s několika dalšími páry jako jsme my," vysvětlil.

Náklady na obřad by představovaly 20 až 30 milionů rupií (7,7 - 11,5 milionu Kč); všechny sňatky musejí být náležitě oficiálně zaregistrovány.

,

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...