Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hromadná svatba v Indii. Najednou se vzalo 3600 chudých párů

Magazín

  18:50
AMRÁVATÍ (INDIE) - Na 3600 párů nejrůznějších vyznání bylo oddáno v západní Indii při hromadném obřadu, jehož cílem bylo upozornit na situaci zadlužených rolníků. Při barvitém obřadu pod širým nebem ve městě Amrávatí bylo oddáno 2433 hinduistických párů, 150 párů muslimského vyznání, 749 dvojic buddhistů, 15 dvojic křesťanských a 252 párů kmenových.

Hromadná svatba v Indii: vzniká společná fotografie. foto: Reuters

Hromadné svatební obřady jsou v Indii relativně časté, ten dnešní v Amrávatí (asi 150 kilometrů od Nágpuru ve státě Maháráštra) byl co do počtu párů zatím největší. Obvykle se tyto ceremonie pořádají pro páry, které pocházejí z chudého venkovského prostředí a nemají dostatek prostředků na svatební obřad.

Podle indické agentury PTI zhruba tisícovka oddaných párů pochází z chudého zemědělského prostředí a polovina z nich má v příbuzenstvu někoho, kdo spáchal sebevraždu. Mezi snoubenci byli i sirotci, invalidé či jinak hendikepovaní lidé.

V roce 2009 v Indii spáchalo sebevraždu přes 17 000 rolníků, tedy o sedm procent více než v roce předchozím. A Maháráštra je jedním ze tří indických států s největším počtem sebevražd rolníků.

Za posledních deset let bylo v Indii zaznamenáno 150 000 sebevražd rolníků, uvádí indický ústav sociálních studií Tata.

Novomanželem je i organizátor dnešní ceremonie Ravi Rana, který rovněž pochází z oblasti známé sebevraždami. "Myslel jsem, že bychom měli mít svatbu s několika dalšími páry jako jsme my," vysvětlil.

Náklady na obřad by představovaly 20 až 30 milionů rupií (7,7 - 11,5 milionu Kč); všechny sňatky musejí být náležitě oficiálně zaregistrovány.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat