5. července 2015 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ignoroval zákaz koupání. Při nočním plavání ho sežral aligátor

Aligátoři si velmi důrazně brání své území. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aligátoři si velmi důrazně brání své území. | foto: Reuters

DALLAS Nápis „Zákaz koupání. Aligátoři“ neodradil mladého Američana v Texasu od nočního skoku do řeky, z níž už nevyplaval živý. Atak nebezpečného plaza přišel podle svědků hned, co se osmadvacetiletý muž ponořil do vody. Jeho tělo našla policie v pátek ráno několik hodin po útoku, napsala agentura AP.

Muž si vyrazil zaplavat poté, co se s jistou ženou v noci vracel z nedalekého baru. Nedbal zmíněné cedule ani slovního varování, které mu dali místní lidé v okresu Orange poblíž hranic s Louisianou.

Krátce poté, co skočil do řeky, ozvalo se volání o pomoc, na něž podle soudce citovaného místní televizí KFDM-TV zareagovala jeho společnice a skočila za ním. Zatímco žena vyvázla bez zranění, muži již pomoci nebylo.

Podle policistů spatřili v minulých dnech majitelé místního říčního přístavu několikrát ve vodě téměř čtyřmetrového aligátora, proto umístili u vstupu do řeky varovnou ceduli. 

Zvíře, které způsobilo muži smrtelná zranění, mohlo prý být nočním návštěvníkem řeky vystrašeno, nebo si hájilo své teritorium. Policie podobně fatální útok aligátora v této oblasti nepamatuje.

ČTK