Úterý 14. července 2020svátek má Karolína 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dvojčata se hádala, kdo je otcem. Alimenty teď musí platit společně, rozhodl soud

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Shutterstock

RIO DE JANEIRO Brazilský soudce rozhodl, že dva bratři, kteří jsou jednovaječnými dvojčaty, budou platit alimenty na dítě, k němuž se ani jeden z nich nehlásí. Mužům je nyní 31 let a matka dítěte není schopná říci, který z nich je otcem. Oba se vymlouvají na toho druhého. Paternita se v tomto případě nedá určit zkouškou DNA.

Agentura AFP napsala, že by se tato informace mohla vydávat za opožděného apríla, avšak jde o skutečnou kauzu, o níž v pondělí rozhodl soudce ve středobrazilském státě Goiás. „Soudce Filipe Luis Peruca došel k závěru, aby se zplození dítěte přičetlo oběma sourozencům a aby oba platili alimenty ve výši 30 procent minimální mzdy,“ stojí v závěrečném dokumentu soudu.

Minimální mzda v Brazílii činí 998 realů (6000 korun), takže oba muži budou muset měsíčně posílat kolem 300 realů.

Matka dítěte svého milence nepozná

Podle AFP je to chabá pomoc dítěti, které se narodilo z krátkého vztahu matky s jedním z dvojčat. Matka ale není schopna říci, kdo je otcem holčičky, a muži se obviňují navzájem.

První se podrobil testu DNA, podle nějž má být otcem on, avšak muž otcovství neuznal a trvá na tom, že otcem je jeho bratr. Test DNA provedený u bratra ale dopadl stejně, protože monozygotní dvojčata mají stejný genetický profil.

„Jeden z bratrů se snaží zastřít otcovství. Soud musí potrestat toto nečestné chování, jež poškozuje právo na uznání otcovství,“ uvedl soudce v rozsudku. Tribunál také v dokumentaci uvedl, že od období dospívání dvojčata zneužívala vzájemné podobnosti a vydávala se jeden za druhého.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...