Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kam k vodě? I v Praze najdete čistá přírodní koupaliště

Magazín

  17:19
PRAHA - Začátek prázdnin se teplotně vydaří a tropické počasí zláká mnohé k vodě. Ti, kdo se vypraví zchladit se do některého z přírodních koupališť, nemusí mít obavy z nekvalitní vody. Alespoň co se týče pražských koupališť Šeberák, Džbán a Lhotka.
Koupání - ilustrační foto

Koupání - ilustrační foto foto: Shutterstock

Příznivci koupání v přírodních nádržích si i v Praze přijdou na své. Podle posledních údajů pražské hygienické stanice je v nich voda vhodná ke koupání. Rybník Motol sice výsledky měření kvality vody zatím neposkytl, už zmiňovaná koupaliště Šeberák, Džbán a Lhotka ale slibují příjemné koupání. Pro letošní sezonu naopak zapomeňte na Hostivařskou přehradu, tamější pláž je z důvodu bagrování uzavřená. V nouzovém režimu funguje pouze nudistická pláž.

Čtěte také:

Kudy na koupaliště?

K přírodnímu rybníku Šeberák se nejlépe dostanete autobusovou linkou 165 ze stanice metra Opatov. Ta vás doveze až přímo ke koupališti. Celodenní vstupné vyjde na 45 korun, děti, důchodce a invalidy pouze na 30 korun. Od 18. hodiny už je vstupné pro všechny jen za 20 korun. Rybník obklopuje převážně travnatá pláž, dno je písčito-bahnité a místy i kamenité.

Cestování k nádrži Džbán je nejpohodlnější z konečné stanice metra A Dejvická tramvajemi 20 nebo 26 do zastávky Nad Džbánem nebo Divoká Šárka. Odtud je to už jen pár minut k vodě. Dospělí za celodenní koupání zaplatí 50 korun, děti od 10 do 15 let 20 korun a děti do 120 centimetrů mají pobyt u vody zdarma. Jedná se o koupaliště s travnato-písčitou upravenou pláží a písčitým dnem.

Ilustrační foto.

Ke koupališti Lhotka, upravenému rybníku napuštěnému pitnou vodou, je nejbližší cesta od autobusové zastávky Novodvorská, kam se dostanete autobusy 106, 139, 170, 203, 205 ze stanice metra Kačerov. Odměnou za 50 korun za dospělého a 20 korun za děti od tří do deseti let je koupání ve vodě obklopené kamenný břehem s hloubkou do 2,5 metru.

Čtěte také:

Kdo by přeci jenom dal přednost koupání v Motole, kde však není kvalita vody dosud potvrzena, najde rybník s písčitým dnem skrytý za stromy a keři kousek od motolské nemocnice. Příjemný dojem z koupaliště obklopeného zelení ruší jen dopravní ruch z nedaleké silnice. Vzhledem k opravě tramvajových tratí na Andělu je dobré si cestu na koupaliště (zastávka tramvaje Motol) vyhledat osobně. Za dospělého se u rybníka vybírá 50 korun, děti do deseti let mají vstupné za 20 korun.

Autor:

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...