Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 9 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kam k vodě? I v Praze najdete čistá přírodní koupaliště

Koupání - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Koupání - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Začátek prázdnin se teplotně vydaří a tropické počasí zláká mnohé k vodě. Ti, kdo se vypraví zchladit se do některého z přírodních koupališť, nemusí mít obavy z nekvalitní vody. Alespoň co se týče pražských koupališť Šeberák, Džbán a Lhotka.

Příznivci koupání v přírodních nádržích si i v Praze přijdou na své. Podle posledních údajů pražské hygienické stanice je v nich voda vhodná ke koupání. Rybník Motol sice výsledky měření kvality vody zatím neposkytl, už zmiňovaná koupaliště Šeberák, Džbán a Lhotka ale slibují příjemné koupání. Pro letošní sezonu naopak zapomeňte na Hostivařskou přehradu, tamější pláž je z důvodu bagrování uzavřená. V nouzovém režimu funguje pouze nudistická pláž.

Čtěte také:

Kudy na koupaliště?

K přírodnímu rybníku Šeberák se nejlépe dostanete autobusovou linkou 165 ze stanice metra Opatov. Ta vás doveze až přímo ke koupališti. Celodenní vstupné vyjde na 45 korun, děti, důchodce a invalidy pouze na 30 korun. Od 18. hodiny už je vstupné pro všechny jen za 20 korun. Rybník obklopuje převážně travnatá pláž, dno je písčito-bahnité a místy i kamenité.

Cestování k nádrži Džbán je nejpohodlnější z konečné stanice metra A Dejvická tramvajemi 20 nebo 26 do zastávky Nad Džbánem nebo Divoká Šárka. Odtud je to už jen pár minut k vodě. Dospělí za celodenní koupání zaplatí 50 korun, děti od 10 do 15 let 20 korun a děti do 120 centimetrů mají pobyt u vody zdarma. Jedná se o koupaliště s travnato-písčitou upravenou pláží a písčitým dnem.

Ilustrační foto.

Ke koupališti Lhotka, upravenému rybníku napuštěnému pitnou vodou, je nejbližší cesta od autobusové zastávky Novodvorská, kam se dostanete autobusy 106, 139, 170, 203, 205 ze stanice metra Kačerov. Odměnou za 50 korun za dospělého a 20 korun za děti od tří do deseti let je koupání ve vodě obklopené kamenný břehem s hloubkou do 2,5 metru.

Čtěte také:

Kdo by přeci jenom dal přednost koupání v Motole, kde však není kvalita vody dosud potvrzena, najde rybník s písčitým dnem skrytý za stromy a keři kousek od motolské nemocnice. Příjemný dojem z koupaliště obklopeného zelení ruší jen dopravní ruch z nedaleké silnice. Vzhledem k opravě tramvajových tratí na Andělu je dobré si cestu na koupaliště (zastávka tramvaje Motol) vyhledat osobně. Za dospělého se u rybníka vybírá 50 korun, děti do deseti let mají vstupné za 20 korun.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz