Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kate má zůstat v posteli. Vše by měl zařídit William, radí odbornice

Magazín

  7:00
LONDÝN - Vévodkyně Kate by měla trávit první dny po porodu svého prvorozeného syna George v pyžamu v posteli či v její blízkosti. Veškeré zařizování by mělo zůstat na Williamovi, který by se rovněž měl koupat společně se svým synem. Doporučuje to alespoň známá odbornice Christine Hillová, jejíž soukromé předporodní kurzy Kate navštěvovala.

Kate s Williamem a synem odcházejí z porodnice foto: Reuters

Knížku Perfektní start - vyrovnání se s prvními měsíci rodičovství od této expertky dostala právě i britská vévodkyně, napsal list The Daily Telegraph.

ČTĚTE TAKÉ:

Jak kniha uvádí, ženy po porodu prožívají prudké hormonální změny, které mají často za následek změnu nálady, říká se tomu takzvané poporodní blues, kdy jsou citlivé a plačtivé. K tomu je nutné přičíst i únavu po porodu, poporodní stres a nedostatek spánku. Právě v tomto období by tak měl být partner ženě největší oporou.

Christine Hillová je zastánkyní odpočinku a relaxace, matky těsně po porodu by měly zejména hodně spát. "Pokuste se prvních pár dní po návratu domů zůstat ve spacím úboru v posteli či v jejím okolí, i když cítíte, že je vám skvěle a jste plná energie," radí odbornice ve své knize.

Jak její dílo naznačuje, zásadní roli bude nyní hrát princ William. Matky, které kojí, mají často během noci žízeň či hlad. "Perfektní muž by měl vstávat na kojení s vámi a přinést vám šálek čaje, když budete chtít. Užívejte si to, protože to nebude trvat věčně, zejména, když se vrátí zpátky do práce," říká Hillová. Jestliže následně dítě samo neusne, měl by ho muž uspat.

Hillová rovněž novopečeným matkám doporučuje spát co nejvíce i během dne. Tehdy by měl partner ženy zajistit, že nebude ničím rušena, měl by se tedy starat o dítě a případně ho i odnést do vedlejší místnosti, aby ženě zajistit naprostý klid.

"Muž by měl zvedat telefony, případně dát na zvonek vzkaz, aby ho příchozí nepoužívali. Rovněž by se měl postarat o jídlo," radí expertka ve své knize. Pokud jde o koupání novorozence "nejjednodušší a nejzábavnější je koupat ho ve vaně, kde bude i jeho otec". Na všechny výše zmíněné činnosti nyní nicméně princ William nebude sám.

Královský pár se totiž přesunul do Bucklebury, do domu Katiných rodičů Middletonových, kde vévodkyni její matka Carole se vším pomůže.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!