19. června 2014 11:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kim Čong-un se chopí zbraně a v nové hře zatopí USA

Kima ve hře nedokáží zachránit ani vojáci USA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kima ve hře nedokáží zachránit ani vojáci USA. | foto: Zdroj: youtube.com

Diktátor Kim Čong-un dává spolu se svým dobrým přítelem basketbalistou Dennisem Rodmanem na frak USA a celému kapitalismu. Tedy alespoň v nově připravované počítačové hře.

V titulu s názvem Glorious Leader! se hráči budou moc vtělit do role nynějšího severokorejského diktátora Kim Čong-una, kterého provedou sedmi herními úrovněmi a síly spojí i s jeho dobrým přítelem Dennisem Rodmanem. 

ČTĚTE TAKÉ:

Postava Kima neváhá k ničení nepřátel použít všech dostupných prostředků. Osedlá třeba i bájného jednorožce, jejichž stáj byla podle severokorejské tiskové agentury nalezena v roce 2012 před chrámem v Pchjongjangu.

Autoři hry slibují úžasný zážitek. "Budete ohromeni průlomovou 16bit audiovizuální stránkou a ponoříte se do majestátu námi nadřazeného státu!" řekl Jeff Miller, šéf herního studia Money Horse Games pro server IGN.com.

Doteď však není jasné, jestli se nejedná o jeden velký vtip. Informace o hře jsou poměrně skromné. Kromě traileru a pár obrázků vývojáři víc materiálu od oznámení nepublikovali. "Tohle není žádné PR. Naše společnost si nevybrala, že bude vytvářet projekt o Severní Koreji, byli jsme 'vyvoleni'," vyjádřil se Miller pro server The Daily Dot.

V budoucnu prý autoři plánují pokračovat v jejich herní sérii "Nejhorších světových vůdců". Tvrdí, že jim už přislíbil spolupráci například Vladimír Putin.

Glorious Leader! by měl vyjít na konci roku 2014 pro osobní počítače a mobilní zařízení s operačním systémem Android.

jzlJakub Zelenka
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.