23. února 2016 11:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kontroverzní vitrína s umírajícími mouchami zmizela. Kvůli tlaku veřejnosti

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 8Diskuse
Malé mrtvolky postupně začerňují původně oranžovou plochu. Ty, které se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Malé mrtvolky postupně začerňují původně oranžovou plochu. Ty, které se... | foto:  Michal Šula, MAFRA

Kontroverzní poutač na výstavu Davida Cronenberg, ve kterém umíraly desítky much denně, byl z pasáže Lucerna kvůli odporu veřejnosti odstraněn. Na případ jako první upozornil server Lidovky.cz.

„Vitrína byla na základě tlaku části veřejnosti stažena. Kampaň doprovázející tuto expozici pokračuje, na výstavu lákají billboardy, rozhlasová reklama a televizní spot,“ řekla serveru Lidovky.cz Lucie Pavlů z reklamní agentury Ogilvy & Mather.

Výrazná prosklená vitrína stála přímo uprostřed pražské pasáže Lucerna. Na zářivě oranžové ploše citylightu se pohybovaly stovky much. Netradiční instalaci tvořila deska pokrytá lepidlem, na kterou se zmatené a uvězněné mouchy lepily a pomalu umíraly do tvaru slova Cronenberg. Více se dočtete ZDE.

Výrazná prosklená vitrína přímo uprostřed pražské pasáže Lucerna, na jejíž zářivě oranžové ploše se pohybuje záplava drobných černých teček.
Vitrína je poutačem na výstavu věnovanou tvorbě slavného amerického filmaře Davida Cronenberga

„Nepřehlédnutelný filmový tvůrce, jakým David Cronenberg bezpochyby je, si zaslouží nepřehlédnutelnou reklamu. Zvlášť ve chvíli, kdy do Čech konečně přijíždí Cronenbergova výstava Evolution, která shrnuje vše podstatné z jeho tvorby. Tváří tvář exponátům vystaveným na výstavě možná zjistíte, že poutač považovaný nyní za kontroverzní, je ve skutečnosti jen slabý čajíček,“ okomentovala umístění vitríny před týdnem agentura Ogilvy & Mather.

Poté, co agentura do pasáže citylight umístila, rozvířila se na internetu diskuze o tom, zde je či není etické, aby mouchy umíraly jen kvůli reklamě na výstavu. „

Anketa

Vadí vám reklamní vitrína, ve které umírají mouchy?

Ano. Vadí mi, když se takto zachází s živými tvory 1104
Ne. Jsou to jen mouchy 294
Je mi to jedno. 51
apeAlena Pecháčková
  • 8Diskuse