Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kotce, travnatá plocha i bazén ve tvaru kosti. Letiště JFK otevřelo terminál pro zvířata

Magazín

  6:26
NEW YORK - My, lidští cestující, máme při našich cestách k dispozici letištní salónky, vinárny, restaurace, masážní křesla, vestavěný terminál jógy či snad kino. Naši domácí mazlíčci mají malou bednu a vodu. Program na zlepšení rovnosti mezi druhy, dokázal umožnit vzniknout jako první na světě soukromý zvířecí terminál na mezinárodním letišti Johna F. Kennedyho v New Yorku.

První vize projektu Archy na letišti J. F. Kennedyho foto: HLN

Archa, tak je terminál přezdívaný, nabízí službu nepřetržitě čtyřiadvacet hodin, aby vyhověla všem letovým plánům cestujícím. Prostory za 65 milionů dolarů zabírají 16,5 tisíc metrů čtverečních. Ty původně byly využívány jen jako nákladové prostory. Archa je přizpůsobená pro intimnější starání o drobných koček Munchkin, ale rovněž také dostatečně prostorný pro velkého tažného koně.

Právě pro menší mazlíčky je v Arše vytvořený prostor s názvem Pet Oasis, kde je 47 prostorných kotců s boudičkou pro psi a tucty míst pro kočky. V budově pro velká zvířata je 24 krytých stájí s protiskluzovou podlahou. Všechna zvířata jsou několikrát krmena a očištěna s dohledem veterinářů. Speciální místo se najde i pro zvířata jako jsou ptáci, a to všech velikostí, od andulek po vodní ptactvo. Ve vybavení prostor patří i travnatá krytá plocha, hřiště pro kočky i bazén pro psy ve tvaru kosti.

03.února 2017 v 20:23, příspěvek archivován: 04.února 2017 v 17:15

At JFK, the world’s first private animal terminal is open and ready to care for your pets https://t.co/E7xfCRx19q https://t.co/p8zIgGT4YA

„Jediným a hlavním cílem prostor Archy je zajistit bezpečné, zdravé a zenové prostředí pro zvířata na cestách,“ napsal deník The Washington Post. „Z důvodu zajištění té nejlepší možné péče, Racebrook, společnost, která za projektem Archy stojí, spolupracuje s odborníky z Cornellské univerzity veterinárního lékařství a zemědělského oddělení,“ dodal.

„Přeprava zvířat může být obzvlášť složitá a stresující pro zvířata, jako bývá pro lidi,“ okomentoval vznik Archy John J. Cuticelli Jr., generální ředitel společnosti Racebrook a zakladatel a předseda představenstva ARK Development. „Naším cílem je vytvořit efektivnější a bezpečný proces tím, že snížíme potřebu dodatečného cestování a nabídneme vyškolený personál pro péči zvířat před a po letu.“

Terminál je neustále v procesu zlepšování. Jedním z mnoha jsou například lepší a méně stresující podmínky pro přepravu zvířat, která cestují samotná, jako náklad. Či vylepšení možnosti vyzvednout si své čtyřnohé mazlíčky, pokud s ním cestující jdou na palubu, co nejrychleji. The Oasis přivítá zvíře přilétající, odlétající či na dobu mezi lety v jakoukoli hodinu, za poplatek začínajícím na 125 dolarech.

Autor: