2. června 2009 10:56 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kuře uštknuté hadem si už v Číně nedáte

Kuřata | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kuřata | foto: Archiv MAFRA

PEKING Kuře uštknuté hadem je pro některé Číňany pochoutka. V restauraci si však tuto specilitu už zřejmě neobjednají. Čínské zdravotnické úřady zakázaly podávat právě kuřata, které k smrti pokousal jedovatý had.

Tuto specialitu zařadilo do svých jídelníčků několik málo restaurací v provincii Kuang-tung a městě Čchung-čching. O tomto nevšedním pokrmu se říká, že má očišťující účinky.

Když se ale na internetu objevila videonahrávka, kde je vidět, jak kuchař hada opakovaně nechává kuře kousat, zvedla se proti tomuto způsobu přípravy jídla vlna nevole. Většina účastníků internetových diskusí ho považuje za velice krutý, ba nemorální.

Nicméně se ozvaly i hlasy, že je to vynikající pochoutka. "I když se nikdo neotrávil, jde minimálně o velmi nezvyklý způsob zabíjení drůbeže," citoval čínský tisk místního úředníka.

Některé restaurace v Číně podávají jídla, proti kterým mají výhrady ochránci zvířat i hygienici. Je mezi nimi například mozek zaživa vydlabaný z opice, cibetky nebo polévka z jeleních zárodků.

Lidovky.cz, ČTK