Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kuře uštknuté hadem si už v Číně nedáte

Magazín

  10:56
PEKING - Kuře uštknuté hadem je pro některé Číňany pochoutka. V restauraci si však tuto specilitu už zřejmě neobjednají. Čínské zdravotnické úřady zakázaly podávat právě kuřata, které k smrti pokousal jedovatý had.

Kuřata foto: Archiv MAFRA

Tuto specialitu zařadilo do svých jídelníčků několik málo restaurací v provincii Kuang-tung a městě Čchung-čching. O tomto nevšedním pokrmu se říká, že má očišťující účinky.

Když se ale na internetu objevila videonahrávka, kde je vidět, jak kuchař hada opakovaně nechává kuře kousat, zvedla se proti tomuto způsobu přípravy jídla vlna nevole. Většina účastníků internetových diskusí ho považuje za velice krutý, ba nemorální.

Nicméně se ozvaly i hlasy, že je to vynikající pochoutka. "I když se nikdo neotrávil, jde minimálně o velmi nezvyklý způsob zabíjení drůbeže," citoval čínský tisk místního úředníka.

Některé restaurace v Číně podávají jídla, proti kterým mají výhrady ochránci zvířat i hygienici. Je mezi nimi například mozek zaživa vydlabaný z opice, cibetky nebo polévka z jeleních zárodků.

Autoři: ,