Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Letuška rozdala cestujícím polštáře a na palubě vypukla bitva

Magazín

  11:10
O Němcích se říká, že nemají smysl pro humor. Jak ukazuje toto video, není to pravda. Během letu společnosti Lufthansa z Tel-Avivu do Frankfurtu se posádka pořádně odvázala. Letuška rozdala pasažérům polštáře a na palubě letadla vypukla spontánní polštářová válka. Cestující ji za to odměnili smíchem a bouřlivým potleskem.

Letuška rozpoutala polštářovou bitvu. Cestující z Tel-Avivu do Frankfurtu ji odměnili bouřlivým potleskem. foto: Reprofoto

Polštářový boj vypukl, když stevardka rozdávala pasažérům v ekonomické třídě polštáře. Bitvu vyprovokovala skupina Francouzů. Místo, aby je letuška uklidnila, přidala se k nim a polštáře se smíchem házela po ostatních cestujících. Jeden z nich ji přitom natočil na mobil.Během polštářové bitvy pak letuška utekla do zázemí, kde ji kolegyně ochránila před další palbou polštářů. V tu chvíli se na palubě rozezněl smích a aplaus.

"Polštáře létaly všude, z počátku jsem nevěděl, co se to děje. Ale určitě to uvolnilo napětí na palubě. Po zbytek letu měli všichni cestující úsměv na tváři a dobrou náladu. Skvělá firemní politika," řekl serveru The Daily Mail jeden z pasažérů, který si ovšem nepřál být jmenován.

Video s polštářovou bitvou se objevilo na Youtube.com. Vidělo ho už přes 970 tisíc uživatelů. Rozpoutalo také velkou diskuzi: "Pokud by se něco podobného stalo na palubě US Airways, letadlo by se vrátilo zpět a všichni na palubě by byli zatčeni. Je smutné, že Němci se dokáží odvázat víc než Američané," píše například uživatel Mhirtes 12.

"Letuška si zaslouží potlesk. Pokud dostane padáka, už nikdy s Lufthansou nepoletím," stojí v další reakci.  

Společnost Lufthansa incident nijak neodsoudila, naopak ocenila, že stevardka zpříjemnila cestujícím let z Tel Avivu do Frankfurtu.

Autoři: ,