Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Loono se chystá na novou kampaň Dole dobrý, zaměří se na reprodukční zdraví

Magazín

  6:43
Nezisková organizace Loono připravuje další zábavně edukační workshopy. Tentokrát na téma reprodukčního zdraví. S kampaní Dole dobrý chce na podzim tohoto roku vyrazit po celém Česku.

Kateřina Vacková foto: JAN MARTINEC

Nemoc mi dodala sebevědomí, říká zakladatelka organizace Loono

„V rámci akce Dole dobrý naučíme laickou veřejnost, jak předcházet a včas rozpoznat sexuálně přenosná onemocnění, i kam zajít na jejich testování, zmíníme ale i prevenci a léčbu neplodnosti, potíže s erekcí i únikem moči. V neposlední řadě poučíme návštěvníky workshopů o různých formách antikoncepce i metodách jejich užívání,“ vysvětluje zakladatelka Kateřina Vacková. 

Až 20 % osob v produktivním věku má potíže s plodností. Nebo to, že až polovina mužů nad 50 let má erektilní dysfunkci a stydí se o tom mluvit. 

‚Muži se o rakovině varlatech stydí mluvit, chybí jim zkušenost s prevencí‘

Loono tabuizovaná témata transformuje do zábavných workshopů a veřejných diskuzí, s kterými objíždí školy, firmy, ale i veřejné akce jako například letní festivaly. Například s dosavadními kampaněmi Saháme si na ně každý měsíc - prsakoule (#prsakoule), která je zaměřena na prevenci rakoviny, nebo Žiješ srdcem (#zijessrdcem), která se věnuje prevenci kardiovaskulárních onemocnění, proškolily v uplynulých letech přes 40 000 lidí. 

Loono působí v pěti městech a podporuje ji na 150 mladých mediků a lékařů. Díky nim se podařilo včas odhalit závažné zdravotní problémy 44 lidí. Na novou kampaň vybírá peníze prostřednictvím crowdfundingové sbírky na HitHitu. 

Autor:
Témata: Česko, prevence, zdraví

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat