Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Madonna je v Malawi, adoptuje tam dalšího sirotka

Magazín

  16:47
LILONGWE - Americká zpěvačka Madonna dorazila dnes do Malawi. Do afrického státu přicestovala krátce před zasedáním soudu, který má posoudit její žádost o adopci druhého malawského dítěte - čtyřleté holčičky Mercy James.

Madonna na návštěvě v sirotčinci. foto: ČTK

Děvčátko, o které má popová zpěvačka zájem, nemá rodiče. Její otec i matka zemřeli. Dívka žije ve stejném sirotčinci, v jakém pobýval malý David Banda, jehož Madonna adoptovala už dřív.

Podle soudních úředníků by se zpěvačka měla objevit u soudu pověřeného projednáním adopce v pondělí. Babička dívky již prý oznámila, že chce adopci Mercy James zabránit.

Davida, o jehož adopci Madonna zažádala v roce 2006 v chlapcových 13 měsících, dal do sirotčince jeho otec, který se o něj po smrti jeho matky nemohl starat. Osvojení potvrdil malawský soud až loni po vleklých sporech o to, zda je adopce místních dětí do zahraničí vůbec zákonná. David by se není se svým otcem měl v Malawi setkat.

Podle ochránců práv dětí by jedna z nejúspěšnějších popových zpěvaček všech dob mohla mít po rozvodu s režisérem Guyem Ritchiem se získáním povolení k další adopci ještě větší problémy.

Zpěvačka, která v srpnu vystoupí v Praze, má s Ritchiem osmiletého syna Rocca a z předchozího vztahu s osobním trenérem Carlosem Leonem dvanáctiletou dceru Lourdes. Madonnin koncert v České republice se uskuteční 13. srpna v přírodním amfiteátru v Praze-Chodově.

Autor:

AURES Holdings a.s.
NÁKUPČÍ AUTOMOBILŮ - BRNO (A12460)

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč