Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Madonna je v Malawi, adoptuje tam dalšího sirotka

Magazín

  16:47
LILONGWE - Americká zpěvačka Madonna dorazila dnes do Malawi. Do afrického státu přicestovala krátce před zasedáním soudu, který má posoudit její žádost o adopci druhého malawského dítěte - čtyřleté holčičky Mercy James.

Madonna na návštěvě v sirotčinci. foto: ČTK

Děvčátko, o které má popová zpěvačka zájem, nemá rodiče. Její otec i matka zemřeli. Dívka žije ve stejném sirotčinci, v jakém pobýval malý David Banda, jehož Madonna adoptovala už dřív.

Podle soudních úředníků by se zpěvačka měla objevit u soudu pověřeného projednáním adopce v pondělí. Babička dívky již prý oznámila, že chce adopci Mercy James zabránit.

Davida, o jehož adopci Madonna zažádala v roce 2006 v chlapcových 13 měsících, dal do sirotčince jeho otec, který se o něj po smrti jeho matky nemohl starat. Osvojení potvrdil malawský soud až loni po vleklých sporech o to, zda je adopce místních dětí do zahraničí vůbec zákonná. David by se není se svým otcem měl v Malawi setkat.

Podle ochránců práv dětí by jedna z nejúspěšnějších popových zpěvaček všech dob mohla mít po rozvodu s režisérem Guyem Ritchiem se získáním povolení k další adopci ještě větší problémy.

Zpěvačka, která v srpnu vystoupí v Praze, má s Ritchiem osmiletého syna Rocca a z předchozího vztahu s osobním trenérem Carlosem Leonem dvanáctiletou dceru Lourdes. Madonnin koncert v České republice se uskuteční 13. srpna v přírodním amfiteátru v Praze-Chodově.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat