16. prosince 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Malý lachtan se přibatolil do vily a vylezl na gauč

Rodina na Novém Zélandu našla na své sedačce mládě lachtana. Odvážné zvíře dostalo jméno Lucky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rodina na Novém Zélandu našla na své sedačce mládě lachtana. Odvážné zvíře dostalo jméno Lucky. |

WELLINGTON Nečekaného hosta našla ve svém obýváku rodina z Nového Zélandu. Na jejich sedačce se uvelebilo mládě lachtana. Zvíře bylo velice odvážné, na své cestě do civilizace zdolalo několik frakventovaných silnic, píše list The New Zealand Herald.

Malý lachtan se pohyboval na severním pobřeží u města Tauranga. Podle experta Bruce Robertsona je překvapivé, že si vybral zrovna tuto oblast.

Do vily Annette Swofferové se dostal pravděpodobně kočičími dvířky, potom vylezl po schodech a na gauč.

Majitelka domu nejprve hledala videokameru, až poté na neznámého hosta přivolala ochránce. Ti již malého cestovatele znali. Už dvakrát ho totiž vyzvedávali z domu a vraceli ho do moře.

Lachtani jsou příbuzní s tuleni, oba patří k ploutvonožcům. Lachtani jsou ale učenlivější a spí na souši, zatímco tuleni spí pod vodou a mají ploutve, které směřují trvale dozadu.

"Když jsou na souši, nevidí již tak dobře, protože jejich oči jsou uzpůsobeny na vidění pod vodou," vysvětlil Robertson. "Možná viděl nějakou kočku a myslel si, že to je lachtan, kterého jednoduše sledoval." Jak soudí ochránci, malý lachtan, který dostal jméno Lucky vzhledem ke štěstí při "přecházení" silnice, se nevypravil na cesty naposledy.

ČTK, gluGabriela Kolinová (Lukáčová)

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!