Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Manželé slaví 80. výročí svatby, zažili 13 prezidentů

Magazín

  14:23
Mají 5 dětí, 14 vnoučat a 16 pravnoučat a za dobu jejich manželství Američané zvolili 13 prezidentů. Šťastní manželé Betarovi z Connecticutu slaví těžko uvěřitelných 80 let ode dne, kdy si řekli své ano.

Manželé Betarovi. V roce 1932 (vlevo) a nyní. foto: ABC News

John Betar (101) a Ann Betarová (97), rozená Shawahová, vedou už 80 let spokojený život v manželském svazku. Osud jim ale zprvu příliš nepřál. Tehdy sedmnáctiletá Ann, dcera syrských imigrantů v Americe, byla na přání rodičů zasnoubena s o dvacet starším mužem. Svůj život si po jeho boku ale neuměla představit, a proto společně s Johnem utekla a provdala se za něj proti vůli rodičů.

ČTĚTE TAKÉ:

"V sedmnácti letech se člověk bojí, jestli dělá správnou věc," řekla Ann v pořadu Good Morning America. "Já jsem ho ale dobře znala, vyrůstala jsem s ním a zažili jsem mnoho hezkých chvil. Dnes je to už 80 let, co jsme spolu, a jsme pořád šťastní," dodala Ann.

"Měl jsem tenkrát Ford Roaster a Ann s jejími kamarádkami jsem vozil každý den do školy," zavzpomínal John na dobu, kdy pracoval jako podomní obchodník s ovocem a zeleninou a kdy se do půvabné Ann zamiloval.

Od té chvíle společně prožívají vlastní americký sen. Vychovali společně pět dětí a těm pomáhají s výchovou zase jejich dětí a vnoučat. Loni početná rodina oslavila s Johnem jeho sté narozeniny.

Společný život manželů ale zasáhla i tragická událost - smrt dvou dětí. Dokázali to ale překonat. Jak oba tvrdí, důležité je se ze života radovat a "brát ho takový, jaký je".

A jaký je jejich recept na šťastné manželství? "Oni jsou z generace, která byla vychovávaná k vzájemné toleranci, porozumění a úctě jeden k druhému," prozradila dcera Renee. Osmdesáté výročí svatby oslaví s Ann a John Betarovi v Bridgeportu.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat