Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Manželé slaví 80. výročí svatby, zažili 13 prezidentů

Manželé Betarovi. V roce 1932 (vlevo) a nyní. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manželé Betarovi. V roce 1932 (vlevo) a nyní. | foto: ABC News

Mají 5 dětí, 14 vnoučat a 16 pravnoučat a za dobu jejich manželství Američané zvolili 13 prezidentů. Šťastní manželé Betarovi z Connecticutu slaví těžko uvěřitelných 80 let ode dne, kdy si řekli své ano.

John Betar (101) a Ann Betarová (97), rozená Shawahová, vedou už 80 let spokojený život v manželském svazku. Osud jim ale zprvu příliš nepřál. Tehdy sedmnáctiletá Ann, dcera syrských imigrantů v Americe, byla na přání rodičů zasnoubena s o dvacet starším mužem. Svůj život si po jeho boku ale neuměla představit, a proto společně s Johnem utekla a provdala se za něj proti vůli rodičů.

ČTĚTE TAKÉ:

"V sedmnácti letech se člověk bojí, jestli dělá správnou věc," řekla Ann v pořadu Good Morning America. "Já jsem ho ale dobře znala, vyrůstala jsem s ním a zažili jsem mnoho hezkých chvil. Dnes je to už 80 let, co jsme spolu, a jsme pořád šťastní," dodala Ann.

"Měl jsem tenkrát Ford Roaster a Ann s jejími kamarádkami jsem vozil každý den do školy," zavzpomínal John na dobu, kdy pracoval jako podomní obchodník s ovocem a zeleninou a kdy se do půvabné Ann zamiloval.

Od té chvíle společně prožívají vlastní americký sen. Vychovali společně pět dětí a těm pomáhají s výchovou zase jejich dětí a vnoučat. Loni početná rodina oslavila s Johnem jeho sté narozeniny.

Společný život manželů ale zasáhla i tragická událost - smrt dvou dětí. Dokázali to ale překonat. Jak oba tvrdí, důležité je se ze života radovat a "brát ho takový, jaký je".

A jaký je jejich recept na šťastné manželství? "Oni jsou z generace, která byla vychovávaná k vzájemné toleranci, porozumění a úctě jeden k druhému," prozradila dcera Renee. Osmdesáté výročí svatby oslaví s Ann a John Betarovi v Bridgeportu.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!