Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Medvěd zatroubil na klakson a vyjel si autem. Pak ho zdemoloval

Magazín

  10:08
NEW YORK - Nezvyklý zážitek si dopřál medvěd v americkém státě Colorado, který vlezl do prázdného auta, zatroubil na klakson a pak i s vozem sjel dolů z kopce.
Medvěd - ilustrační foto.

Medvěd - ilustrační foto. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Majitel auta, sedmnáctiletý Ben Story, pořídil momentku zpanikařeného medvěda demolujícího vnitřek vozu, jak se usilovně snažil dostat ven. To se mu ale nepovedlo, a tak nakonec museli zasáhnout policisté a otevřít medvědovi dveře - s pomocí lana a z uctivé vzdálenosti, napsal dnes zpravodajský server BBC News.Medvěda do auta zaparkovaného před domem v městečku Larkspur ležícím v blízkosti Denveru zřejmě přilákal sendvič odložený na zadním sedadle. Ben Story a jeho rodina spali, když medvěd brzy ráno otevřel nezamčená dvířka jeho teprve dva roky starého vozu značky Toyota Corolla a vlezl dovnitř.

Benův otec Ralph předpokládá, že se medvědovi nejspíš povedlo drcnout do automatického řazení, přepnout na neutrál - a pak už se vůz sunul pozadu z příjezdové cesty dolů z kopce do vzdálenosti asi čtyř desítek metrů, kde skončil v mlází. Dvířka zaklapla a huňáč zůstal uvězněný uvnitř. "Všechna světla svítila. A jako by ten medvěd tušil, co se děje, pořád troubil," řekl Ralph Story.

Nárazem do houští vůz příliš neutrpěl, ale celý jeho vnitřek je zničený. "Ten medvěd byl dost velký. Když se podíváte dovnitř, nezůstalo tam v pořádku nic. Všechno je vytrhané, všechno se hýbe," dodal Ben. A medvěd? Ten svým záchranářům ukázal záda a zmizel v lese.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!