12. srpna 2012 14:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Medvědi si udělali párty v norské chatě, vypili 100 piv a snědli žužu

Grizzly je považován za jeden z mnoha poddruhů medvěda hnědého | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Grizzly je považován za jeden z mnoha poddruhů medvěda hnědého | foto: www.hedvabnastezka.czReuters

JARFJORD Medvědice se třemi mláďaty si uspořádala velkolepý večírek v chatě na severu Norska. Jak informoval místní tisk, medvědí rodina na místě mimo jiné vyprázdnila i stovku plechovek piva.

"Museli tam mít zatraceně velkou párty," řekl novinářům majitel chaty Even Borthen Nilsen. "Uvnitř to páchne močí, odpadky a medvědy," dodal.

Huňáči se dostali dovnitř tak, že roztrhli jednu ze stěn chaty. "Celá chata je zničená," uvedl Nilsen. "Postele a kuchyňské nádobí, sporák, trouba a kredenc s policemi, to všechno je rozbité na kousky." Zkázu podle Nilsena objevila jeho matka a babička, když do chaty v Jarfjordu přijely.

Snědli žužu i čokoládu

Krom vypitého piva medvědi také sežrali všechny laskominy, které se jim povedlo najít, včetně pěnových žužu bonbónů, medu či čokoládové pomazánky.

ČTĚTE TAKÉ:

Nilsen se navíc obává, že tato návštěva nemusí zůstat ojedinělá. "Matka medvědice sem vzala svá mláďata, takže není žádná záruka, že se tohle nestane znovu v nějaké jiné chatě - anebo opět v té mojí," dodal.

Lidovky.cz, ČTK
Z. Kulhánková Dostali se tam oknem... 2:27 17.8.2012

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz