10. prosince 2010 10:24 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Mladí Rusové skáčou bungee jumping z opuštěných paneláků

Záběry mladé dívky, která skáče amatérský bungee jumping ze střechy paneláku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záběry mladé dívky, která skáče amatérský bungee jumping ze střechy paneláku. | foto: Reprofoto

Ruská mládež si našla novou adrenalinovou zábavu - bungee jumping. Místo pružných lan však používá obyčejné provazy a skáče se ze střech paneláků. Děsivé záběry se dostaly na internet a mnohé šokovaly.

Mladá dívka sedí na střeše vyškové budovy, kolem ní stojí několik mladíků, kteří odpočítávají: Tři, dva, jedna...poté do ní strčí a dívka jištěná pochybným provazem padá mezi dva opuštěné paneláky. Video bylo natočené v oblasti Železnodorožnyj, 21 kilometrů východně od Moskvy a řadu lidí šokovalo.Adrenalinové skoky z výškových budov jsou zřejmě v Rusku oblíbené. Na dalším záběru, který taktéž koluje po internetu, mladíci skáčí z domu do hromady sněhu. Tentokrát bez lan.Rus skočil s padákem ze střechy hotelu
Ruský dobrodruh Oleg Meděnko zase skočil v noci na čtvrtek padákem ze střechy jedné z moskevských výškových budov. Silný vítr dvaatřicetiletého muže zanesl nad frekventovanou silnici a od střetu s projíždějícími automobily ho zachránil jen reklamní panel, za který se jeho padák zachytil. Odvážlivce vyprostila až policie.

Meděnko není v městských seskocích žádným nováčkem, v Moskvě má už za sebou kolem čtyřiceti podobných akcí včetně skoku z ostankinské věže vysoké 540 metrů. Policii vadí, že seskok ze střechy pětatřicetipatrového hotelu na moskevské Leninově třídě předem neoznámil, nevědělo o něm ani vedení hotelu.

Pro svůj seskok si navíc parašutista nezvolil vhodnou dobu. Do ruského hlavního města dorazila bouře Monika se silným větrem a hrozbou sněhové kalamity. Vítr místy dosahuje rychlosti 70 kilometrů v hodině, v nárazech je i silnější. Podle moskevského tisku bude Meděnko obviněn z výtržnictví.

Lidovky.cz