29. července 2009 16:32 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Mladík si vymyslel loupež. Potřeboval, aby ho policisté odvezli domů

Policejní vůz (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní vůz (ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

ČESKÁ LÍPA Jednadvacetiletý mladík se pokusil v České Lípě obalamutit kriminalisty - tvrdil, že ho přepadli a zbili suroví lupiči. A prý mu ještě sebrali 2500 korun a mobilní telefon. Zanedlouho se ale přiznal, že si všechno vymyslel. Motiv mladíkovy lži překvapil - doufal, že ho policisté jako oběť zločinu odvezou domů.

Informovala o tom policejní mluvčí Ivana Baláková.

"Mladík u sebe neměl peníze. Do České Lípy došel v úterý po půlnoci pěšky až z Děčína. Byl utrmácený a domů mu chybělo ještě 20 kilometrů," dodala Baláková.

Mladík se vypravil do Děčína na výlet. Utratil tam ale všechny peníze a na zpáteční cestu se vydal po svých. Do České Lípy dorazil po zhruba 30 kilometrech úplně vysílený, V nouzi zavolal na tísňovou policejní linku 158 a ohlásil tam loupež. Když kriminalisté kvůli trhlinám v mladíkově výpovědi zjistili pravdu, taxikáře mu neudělali. "Ve své pouti domů pokračoval pěšky," poznamenala Baláková.

ČTK