Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mladík si vymyslel loupež. Potřeboval, aby ho policisté odvezli domů

Magazín

  16:32
ČESKÁ LÍPA - Jednadvacetiletý mladík se pokusil v České Lípě obalamutit kriminalisty - tvrdil, že ho přepadli a zbili suroví lupiči. A prý mu ještě sebrali 2500 korun a mobilní telefon. Zanedlouho se ale přiznal, že si všechno vymyslel. Motiv mladíkovy lži překvapil - doufal, že ho policisté jako oběť zločinu odvezou domů.
Policejní vůz (ilustrační foto)

Policejní vůz (ilustrační foto) foto: Lidové noviny

Informovala o tom policejní mluvčí Ivana Baláková.

"Mladík u sebe neměl peníze. Do České Lípy došel v úterý po půlnoci pěšky až z Děčína. Byl utrmácený a domů mu chybělo ještě 20 kilometrů," dodala Baláková.

Mladík se vypravil do Děčína na výlet. Utratil tam ale všechny peníze a na zpáteční cestu se vydal po svých. Do České Lípy dorazil po zhruba 30 kilometrech úplně vysílený, V nouzi zavolal na tísňovou policejní linku 158 a ohlásil tam loupež. Když kriminalisté kvůli trhlinám v mladíkově výpovědi zjistili pravdu, taxikáře mu neudělali. "Ve své pouti domů pokračoval pěšky," poznamenala Baláková.

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...