Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Muž převlečený za Darth Vadera vykradl newyorskou banku

Magazín

  15:41
NEW YORK - S balíkem peněz uprchl z banky na Long Islandu lupič oblečený jako Darth Vader z Hvězdných válek. Zaměstnance pobočky Chase bank však místo světelného meče ohrožoval pistolí. Podle detektivů vstoupil zloděj do banky krátce před polednem, na hlavě měl masku a helmu, oblečen byl do modrého pláště. Jediná část jeho obleku, která byla nepatřičná, byly maskáčové kalhoty.

Muž v převleku Dartha Vadera vykradl newyorskou banku foto: Reuters

Detektiv William Lamb řekl novinářům, že zřejmě jen jeden zákazník si nemyslel, že je to opravdová loupež. Na záznamech průmyslové kamery je vidět, jak sedí na zemi. "Tento klient si myslel, že je to nějaký žert, a nikoli vážný pokus o krádež," řekl Lamb listu Daily News.

Jediný popis, který policie dostala, byla výška zloděje. Byl vysoký 1,8 metru. Svědci ho viděli, jak utíká přes parkoviště. "Připadalo mi to dost komické, ale pomyslel jsem si, že ten chlap zřejmě nutně potřeboval nějaké peníze," řekl listu The New York Post Michael Aloisio, který pracuje v nedaleké restauraci. "Měl celý převlek," dodala Louie Linová, která pracuje v čínské restauraci v nákupním středisku, kde je i banka, a také lupiče viděla.


Muž v převleku Dartha Vadera vykradl newyorskou banku

Mluvčí banky Mike Rusco odmítl případ komentovat. Neuvedl ani sumu, s jakou lupič prchl. Řekl jen, že bankovní úředníci s policií při vyšetřování spolupracují. Krádež byla letos v okrese Suffolk už patnáctá. Loni tam zaznamenali 30 bankovních loupeží.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat