13. srpna 2017 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Na východě Česka bylo v pátek o 15 stupňů tepleji než na západě

Teplé počasí (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Teplé počasí (ilustrační foto). | foto: ČTK

PRAHA Mezi východem a západem Česka panovaly v pátek výrazné teplotní rozdíly. Zatímco v Karlovarském a Plzeňském kraji byl průměr maximálních teplot jen 18,3 stupně Celsia, na východě ve Zlínském kraji měli o 15 stupňů více. Na webu o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V rámci celé České republiky byl průměr maximálních teplot 24,9 stupňů Celsia.

Podle meteorologů počasí v pátek ovlivňovalo výrazné frontální rozhraní oddělující velmi teplý vzduch na východě a chladný na západě. Zatímco v Chebu byla nejvyšší teplota 17,5 stupně, ve Strážnici na Hodonínsku naměřili 35,2 stupně Celsia.

Podobně to bylo i se srážkami. Nejvíce pršelo ve Středočeském kraji a Praze, kde činil průměrný úhrn srážek až 28,7 milimetrů. Naopak nejnižší, jen 2,3 milimetrů, byl v Jihomoravském kraji. V rámci celého Česka dosáhl průměrný úhrn až 18,2 milimetrů. Od pátečních do sobotních 08:00 byly naměřeny denní úhrny nad 50 milimetrů na srážkoměrných stanicích Paseky, Heřmanův Městec, Seč, Čáslav-Nové město a nejvíce Dvoračky v Krkonoších 53 milimetrů, uvedl ČHMÚ.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!