Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nabídli jim šampaňské, pak je okradli

šampaňské - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy šampaňské - ilustrační foto | foto: Ondřej NěmecLidové noviny

Dva američtí důchodci zažili nezvyklé přepadení. Zloději se nejprve vloupali do jejich domu na jihozápadě Francie, francouzsky jim hrozili smrtí, pak se anglicky omluvili a nabídli jim šampaňské.

William a Patricia Tonerovi zrovna odpočívali ve svém domě ve vesnici Montesquiou, když do něho vtrhli dva maskovaní lupiči, hrozili zbraní a donutili je lehnout si na podlahu. Když zloději zjistili, že pár mluví jen velmi málo francouzsky, jeden z nich přešel do plynulé angličtiny a v ní je vyzval, aby odevzdali všechny cennosti.

Důchodci trvali na tom, že žádné nevlastní a lupič se jich najednou překvapivě zeptal, jestli nemají alespoň něco dobrého k pití, napsal britský list The Daily Telegraph. V lednici objevili šampaňské, tak ho sobě i důchodcům rozlili do skleniček a začali s manželi Tonerovými nenuceně konverzovat.

Po pár minutách ale přišel opět nečekaný obrat - jeden z lupičů vyzval paní Tonerovou, ať se rozloučí se svým mužem. Poté Williama odvedl do vedlejší místnosti, přiložil mu zbraň ke spánku a dal mu na výběr: buď odevzdá cennosti nebo zemře. Pan Toner ale stále trval na tom, že nemá ani peníze ani šperky. Lupič tedy po chvíli zase otočil a prohlásil, že páru věří.

Poté, co Tonerovým vzal alespoň kreditní karty a pár věcí, které měly nějakou hodnotu, anglofonní lupič se omluvil za to, že vyrušoval. Potřásl důchodci rukou a důchodkyni políbil na tvář. Otřesený pár pak vyzval, aby za nimi zavřel dveře a neopovážil se volat policii. Když pak Tonerovi policisty zavolali, lupiči již byli pryč. Francouzská policie se je však intezivně snaží dopadnout.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!