Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nabídli jim šampaňské, pak je okradli

Magazín

  15:57
Dva američtí důchodci zažili nezvyklé přepadení. Zloději se nejprve vloupali do jejich domu na jihozápadě Francie, francouzsky jim hrozili smrtí, pak se anglicky omluvili a nabídli jim šampaňské.
šampaňské - ilustrační foto

šampaňské - ilustrační foto foto: Ondřej NěmecLidové noviny

William a Patricia Tonerovi zrovna odpočívali ve svém domě ve vesnici Montesquiou, když do něho vtrhli dva maskovaní lupiči, hrozili zbraní a donutili je lehnout si na podlahu. Když zloději zjistili, že pár mluví jen velmi málo francouzsky, jeden z nich přešel do plynulé angličtiny a v ní je vyzval, aby odevzdali všechny cennosti.

Důchodci trvali na tom, že žádné nevlastní a lupič se jich najednou překvapivě zeptal, jestli nemají alespoň něco dobrého k pití, napsal britský list The Daily Telegraph. V lednici objevili šampaňské, tak ho sobě i důchodcům rozlili do skleniček a začali s manželi Tonerovými nenuceně konverzovat.

Po pár minutách ale přišel opět nečekaný obrat - jeden z lupičů vyzval paní Tonerovou, ať se rozloučí se svým mužem. Poté Williama odvedl do vedlejší místnosti, přiložil mu zbraň ke spánku a dal mu na výběr: buď odevzdá cennosti nebo zemře. Pan Toner ale stále trval na tom, že nemá ani peníze ani šperky. Lupič tedy po chvíli zase otočil a prohlásil, že páru věří.

Poté, co Tonerovým vzal alespoň kreditní karty a pár věcí, které měly nějakou hodnotu, anglofonní lupič se omluvil za to, že vyrušoval. Potřásl důchodci rukou a důchodkyni políbil na tvář. Otřesený pár pak vyzval, aby za nimi zavřel dveře a neopovážil se volat policii. Když pak Tonerovi policisty zavolali, lupiči již byli pryč. Francouzská policie se je však intezivně snaží dopadnout.

Autor: