Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nábor do rakouské armády: klip se sexuálními narážkami

Magazín

  14:24
VÍDEŇ - Rakouská armáda se s vervou pustila do náboru rekrutů. Chtěla je nalákat na nový spot plný sexuálních narážek. Rakouský ministr obrany ale nakonec nechal reklamu z armádního webu raději stáhnout.
Armáda - ilustrační foto.

Armáda - ilustrační foto. foto: ČTK/AP

V klipu čtveřice dívek sedí spolu s holohlavým svalovcem na kapotě sportovního auta. Z mlhy se najednou vynoří tank a macho má rázem smůlu.

"Tak co, holky, chuť na skvělou jízdu (v doslovném překladu - na stříkací jízdu)?" ptá se děvčat vojáček na tanku a přeleští přitom hlaveň. Mladé ženy se bez váhání za ujíždějícím pásovým obrněncem rozběhnou. Na plešatcovo volání jedna z nich odpoví: "Zapomeň, chceme jezdit na něčem velkém." Hlas profesionálního moderátora pak oznamuje, že rakouská armáda nabízí jedinečné šance mládeži od 18 let.

Armáda původně spot hájila. "Náš klip je tak hloupý, že je až geniální," uvedl plukovník Johann Millonig z armádního marketingového oddělení.

Ministrovi obrany Norbertu Darabosovi to ale tak nepřipadalo. Reklamu nechal z armádního webu odstranit v reakci na "nynější kritiku sexismu v obsahu". Spot se nebude vysílat ani v rakouských médiích. Rakouská armáda prý nechce zranit ničí city.

Klip je součástí kampaně "Heer 4 You". Se stejným klipem prý v minulosti přišla už ukrajinská armáda. Rakušané vsadili na neherce. Podle médií si holohlavého vazouna zahrál vyhazovač z jedné diskotéky v Kremži, čtveřici dívek ztvárnily studentky hotelové školy.

Autoři: ,
Témata: armáda, YouTube

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!