Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nábor do rakouské armády: klip se sexuálními narážkami

Magazín

  14:24
VÍDEŇ - Rakouská armáda se s vervou pustila do náboru rekrutů. Chtěla je nalákat na nový spot plný sexuálních narážek. Rakouský ministr obrany ale nakonec nechal reklamu z armádního webu raději stáhnout.
Armáda - ilustrační foto.

Armáda - ilustrační foto. foto: ČTK/AP

V klipu čtveřice dívek sedí spolu s holohlavým svalovcem na kapotě sportovního auta. Z mlhy se najednou vynoří tank a macho má rázem smůlu.

"Tak co, holky, chuť na skvělou jízdu (v doslovném překladu - na stříkací jízdu)?" ptá se děvčat vojáček na tanku a přeleští přitom hlaveň. Mladé ženy se bez váhání za ujíždějícím pásovým obrněncem rozběhnou. Na plešatcovo volání jedna z nich odpoví: "Zapomeň, chceme jezdit na něčem velkém." Hlas profesionálního moderátora pak oznamuje, že rakouská armáda nabízí jedinečné šance mládeži od 18 let.

Armáda původně spot hájila. "Náš klip je tak hloupý, že je až geniální," uvedl plukovník Johann Millonig z armádního marketingového oddělení.

Ministrovi obrany Norbertu Darabosovi to ale tak nepřipadalo. Reklamu nechal z armádního webu odstranit v reakci na "nynější kritiku sexismu v obsahu". Spot se nebude vysílat ani v rakouských médiích. Rakouská armáda prý nechce zranit ničí city.

Klip je součástí kampaně "Heer 4 You". Se stejným klipem prý v minulosti přišla už ukrajinská armáda. Rakušané vsadili na neherce. Podle médií si holohlavého vazouna zahrál vyhazovač z jedné diskotéky v Kremži, čtveřici dívek ztvárnily studentky hotelové školy.

Autoři: ,
Témata: armáda, YouTube

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat