30. ledna 2010 14:24 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nábor do rakouské armády: klip se sexuálními narážkami

Armáda - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Armáda - ilustrační foto. | foto: ČTK/AP

VÍDEŇ Rakouská armáda se s vervou pustila do náboru rekrutů. Chtěla je nalákat na nový spot plný sexuálních narážek. Rakouský ministr obrany ale nakonec nechal reklamu z armádního webu raději stáhnout.

V klipu čtveřice dívek sedí spolu s holohlavým svalovcem na kapotě sportovního auta. Z mlhy se najednou vynoří tank a macho má rázem smůlu.

"Tak co, holky, chuť na skvělou jízdu (v doslovném překladu - na stříkací jízdu)?" ptá se děvčat vojáček na tanku a přeleští přitom hlaveň. Mladé ženy se bez váhání za ujíždějícím pásovým obrněncem rozběhnou. Na plešatcovo volání jedna z nich odpoví: "Zapomeň, chceme jezdit na něčem velkém." Hlas profesionálního moderátora pak oznamuje, že rakouská armáda nabízí jedinečné šance mládeži od 18 let.

Armáda původně spot hájila. "Náš klip je tak hloupý, že je až geniální," uvedl plukovník Johann Millonig z armádního marketingového oddělení.

Ministrovi obrany Norbertu Darabosovi to ale tak nepřipadalo. Reklamu nechal z armádního webu odstranit v reakci na "nynější kritiku sexismu v obsahu". Spot se nebude vysílat ani v rakouských médiích. Rakouská armáda prý nechce zranit ničí city.

Klip je součástí kampaně "Heer 4 You". Se stejným klipem prý v minulosti přišla už ukrajinská armáda. Rakušané vsadili na neherce. Podle médií si holohlavého vazouna zahrál vyhazovač z jedné diskotéky v Kremži, čtveřici dívek ztvárnily studentky hotelové školy.

ČTK, Lidovky.cz