Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Neapolský arcibiskup zakázal mafiánům vstup do kostela

Magazín

  7:00
ŘÍM - Do boje s organizovaným zločinem vyrazila římskokatolická církev v italské Neapoli. Místní duchovní nemají pouštět do kostelů členy mafie, a to ani kdyby byli mrtví - pokud ovšem předtím nebudou litovat svých provinění. Nařídil to neapolský arcibiskup, kardinál Crescenzio Sepe.

Vzdor následkům řádění vojáků získavá město Libavá, kterému kostel připadne, pomocníky. Skauti zde pořádají brigády a pomoc přišla i od potomků odsunutých Němců. foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

"Když muži z těchto klanů nebudou kajícní, nebudou moci vstoupit do kostela, a to ani po smrti," zopakoval Sepe novinářům, co řekl neapolským duchovním. "Kdo seje smrt, sklidí jenom smrt," uvedl.

Mafiánské klany v Itálii
Sepe s novináři hovořil před vzpomínkovou akcí za oběti řádění neapolského mafiánského klanu Camorra. Tato mafie patří ke čtyřem největším zločineckým organizacím v Itálii. Kromě ní operuje na jihu Itálie ještě kalábrijská mafie 'Ndrangheta, Cosa Nostra na Sicílii a Sacra Corona Unita (Posvátná sjednocená koruna) v Apulii.

ČTĚTE TAKÉ

Letos v létě byl v italském letovisku Terracina zabit jeden z bossů Camorry Gaetano Marino. Marino šéfoval klanu, který po řadu let vedl s rivaly z klanu Di Lauro krvavou válku v ulicích Neapole o kontrolu nad obchodem s drogami.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!