27. srpna 2009 18:36 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejdražší kapela na svatbu? Rolling Stones zahrají za sto milionů

Rolling Stones | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rolling Stones | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

WELLINGTON Nejdražší kapelou na svatební večírek jsou Rolling Stones. Za účinkování na svatebním obřadu si v minulosti údajně naúčtovali pět milionů liber (144 milionů korun). V žebříčku dvanácti nejdražších svatebních interpretů podle internetové televize Living TV se dále umístili například Elton John, Jennifer Lopezová, Amy Winehouseová nebo Paul McCartney.

Obří sumu prý Rolling Stones inkasovali v roce 2002 za devadesátiminutový program na jedné honosné svatbě ve Spojených státech. Mezi další umělce, kteří se v minulosti uvolili k vystupování na svatební veselici, patří Sir Elton John, který si v roce 2001 naúčtoval 1,5 milionu liber za sólový klavírní výstup. Popový zpěvák ale všemi výdělky ze soukromých akcí přispívá na svoji charitu Elton John AIDS Foundation.V anketě sestavené internetovou televizní stanicí Living TV u příležitosti uvedení nového svatebního pořadu Čtyři svatby se dále jako nejdražšími svatebními interprety umístila americká popová hvězda Christina Aguilera s 1,5 milionem a britský zpěvák George Michael s 1,3 milionu liber.

Drogovými skandály ověnčená Amy Winehouseová, bývalý "brouk" Sir Paul McCartney, vítězka britské řady soutěže X Factor Leona Lewisová a americká zpěvačka Jennifer Lopezová si za svatební produkci mohou vyúčtovat po jednom milionu liber. Mezi dvanáctku nejdražších interpretů se dostal i britský zpěvák Rod Stewardt a angličtí glamrockoví elegáni Duran Duran.

ČTK