Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejlepší valentýnské fotky: srdce z růží a svatby na sněhu

Magazín

  16:41
Ačkoliv v Česku se podle tradice láska vyznává na 1. máje, únorový svátek zamilovaných se pomalu dostává do povědomí lidí a především obchodníků. Symbol červeného srdce, speciální menu či víkendové pobyty, s megalomanskými oslavami ve světě se ale měřit nemůžeme. Podívejte se na výběr nejlepších fotek.

Svátek zamilovaných připomíná biskupa Valentýna, který tajně oddával milence. Valentýnky, tedy kartičky s vyznáním lásky, si posílají i Češi, tento svátek se ale do tuzemska dostal z anglosaských zemí až po roce 1989. Valentýnská tematika inspiruje i obchodníky, na pultech kraluje zboží s motivy červených srdíček.

Praem Pam Srichamnan a Suriya Utai naplánovali svatbu na v pirátském stylu.

Svatý Valentin z Terni byl podle legendy 14. února 269 sťat za to, že tajně oddával milence. Manželství totiž byla v té době zrušena, protože císař Marcus Aurelius Claudius nepovažoval ženaté muže za dobré válečníky.

Valentýn se poté se stal patronem zamilovaných. V Česku dřív neznámý svátek si nyní připomíná řada lidí. Kromě růží, čokolád, vína či romantických večeří jsou součástí valentýnské nabídky podnikatelů třeba i lázeňské pobyty, ale i valentýnská "lyžovačka" nebo bruslení.

Na rande? I v Rumunsku slaví svátek zamilovaných.

Mnoha lidem se ale představa, že by kvůli svátku měli své city dávat ostentativně najevo, nelíbí. V Česku má tradici 1. máj coby lásky čas, kdy se páry líbají pod rozkvetlou třešní.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autoři: ,

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat