24. srpna 2016 8:37 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejmenovaný Polák získal zpět statisíce, které omylem vyhodil

Eura (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eura (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

VARŠAVA Odhadem půl milionu zlotých (přes tři miliony korun) skončilo v třídírně odpadu v polském Kolobrzegu. Ještě než peníze objevili místní pracovníci, přihlásil se o ně právoplatný majitel. Anebo majitelka, protože totožnost zůstává utajená. Dotyčná osoba věděla, kde se peníze skrývaly - ve starém vysavači a v reproduktorech, vyhozených omylem do smetí - a tak jí peníze vydali, uvedla televize TVN 24.

„Ta osoba přišla ještě předtím, než naši pracovnici stačili peníze najít, a tak ani nevíme, kolik ve smetí skončilo,“ řekl šéf městského podniku Zenon Malinowski. Pracovníci třídírny pouze odhadli, že peněz - nejen zlotých, ale i dalších měn - mohlo být v přepočtu asi kolem tří milionů korun.

Policie podle mluvčího Tomasze Kwašnika byla o věci vyrozuměna a na místo nálezu vyrazila policejní hlídka. Ale o případ se nakonec nezajímala, protože hotovost si vyzvedl majitel a k žádnému zločinu nedošlo.

Loni se na lince v třídírně smetí v Stargardu objevil polštář, který v sobě skrýval 70.000 zlotých (asi 438.000 korun). O peníze se přihlásilo několik desítek lidí z celého Polska. Odměny se tak dočkali jen zaměstnanci třídírny, kterým vedení slíbilo prémii ve výši 300 zlotých (asi 1900 korun).

ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz