7. května 2009 9:26 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejstarší pes slavil narozeniny

Newyorská jezevčice Chanel se svojí paničkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Newyorská jezevčice Chanel se svojí paničkou. |

NEW YORK Newyorská jezevčice Chanel, která tento týden oslavila své 21. narozeniny, se může pyšnit zápisem v Guinnessově knize rekordů. Je totiž nejstarší žijící pes na světě. Svůj významný den strávila Chanel v psích lázních a podle její majitelky Denice Shaughnessyové přijala ocenění potvrzující její dlouhověkost.

Původně záchranářský pes z New Yorku dnes nosí oranžový svetr, červené ochranné brýle kvůli šedému zákalu a kotníčkové boty kvůli nádoru na zadní noze.

V mladších letech naběhala Chanel kilometry, dnes většinu svého dne stráví doma. "Dobře se o Chanel starám, chovám se k ní jako ke člověku," uvedla Shaughnessyová.

Za nejstaršího žijícího psa je Chanel považována na základě veterinárních zpráv, čtyř svědků a fotografií dokládajících její věk. Rekord v Guinnessově knize převzala po svém 28letém předchůdci Butchovi, který zemřel v roce 2003.

Lidovky.cz

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.