21. května 2009 12:17 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Pes volal linku pro oběti domácího násilí

Podle některých chovatelů je zlatý retrívr nejchytřejší rasa psa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podle některých chovatelů je zlatý retrívr nejchytřejší rasa psa | foto: Shutterstock

Na britské nouzové lince pro oběti domácího násilí zažili kuriózní situaci. Zazvonil telefon, operátor ho zvedl, slyšel mužský křik "Vypadni, nebo jinak... varuju tě" a tlumené výkřiky, načež telefon zmlkl. Operátor zjistil, že se volalo z domu Jodie Halfpennyové, a telefonoval zpět. Zjistil, že šlo o omyl.

Nakonec ale zjistil, že jde o zmýlenou - "volal" čtrnáctiměsíční zlatý retrívr Bailey. Stalo se to v pondělí ve Withingtonu, informoval list The Daily Telegraph.

Bailey se zmocnil telefonu a podařilo se mu třikrát po sobě kousnout do devítky, takže vytočil nouzovou linku 999. Křičel přítel dvacetileté Jodie, který psa pronásledoval, až se mu podařilo vytrhnout mu přístroj z tlamy, a na tlumených výkřicích se podíleli Jodie i její přítel.

Při zavolání zpět se žena velmi omlouvala a potvrdila, že je úplně v pořádku a že pachatelem není její manžel, ale pes, řekl podle listu policejní mluvčí. "Po dlouhém rozhovoru jsme byli rádi, že volal pes a že není žádné nebezpečí. Něco takového se nedá naaranžovat," dodal.

ČTK, Lidovky.cz