11. května 2009 16:26 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Pes dostal výzvu k vyšetření zraku

Novofundlandský pes Harry dostává poštou spoustu nabídek od různých firem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novofundlandský pes Harry dostává poštou spoustu nabídek od různých firem. | foto: Shutterstock

LONDÝN Jistý muž v Británii nemohl věřit svým očím, když poštou došla výzva, aby nechal vyšetřit zrak svému psovi. Dopis totiž nebyl adresován jemu, ale Harrymu, což je jeho novofundlanský pes.

Sedmdesátiletý Rob Fryer z Wilminsteru v jižní Anglii se domníval, že výzva se týká jeho, protože nosí brýle. Nicméně na dopise, v němž firma Vision Express také nabízela zajímavou slevu Fryerově rodině a přátelům, stálo jméno Harry Fryer. Na svých internetových stránkách o tom napsal britský list Daily Mail.

Harry je dvanáctiletý novofundlandský pes. Sice už pociťuje léta, ale vidí pořád dobře, říká jeho pán a dodává, že novofoundlanďani se obvykle dožívají asi deseti let.

Rob Fryer říká, že nejde o první případ, kdy jeho pes Harry dostal dopis. Za několik posledních týdnů mu také přišlo poštou několik reklamních letáků a dokonce i katalog firmy nabízející vše možné od oblečení po nábytek.

Pán chlupatého adresáta si myslí, že Harryho jméno se omylem dostalo do databáze, z níž čerpá několik desítek britských firem. "To, že mají správně jeho jméno i pohlaví, je naprosto úžasné," říká důchodce. "Teď, když je jeho jméno někde v databázi, jsem zvědavý, jaké další nabídky mu přijdou," dodává. Příště podle něho dostane třeba formulář žádosti o vystavení kreditní karty.

Firma Vision Express tvrdí, že kontakt na Harryho Fryera koupila od jiné společnosti. "Je možné, že zákazník omylem místo vlastního jména uvedl jméno svého psa," myslí si tiskový mluvčí Vision Express James White.

ČTK, Lidovky.cz