20. května 2010 11:13 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Německého medika přepadli lupiči. Zachránili ho nindžové

Nindža (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nindža (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

SYDNEY Nečekané pomoci se dostalo německému studentu medicíny v australském Sydney, jehož z rukou lupičů zachránili muži v černém - skupina nindžů, kteří přiběhli z tréninku v nedaleké škole bojových umění.

Sedmadvacetiletého medika studujícího v Austrálii napadli tři lupiči ve vlaku, kterým se v úterý pozdě večer vracel domů. Chtěli po něm peněženku. Když odmítl a vystoupil z vlaku, vyrazili za ním. V tmavém průchodu na západě Sydney ho popadli, vzali mu telefon a hudební přehrávač, pak ho hodili na zem a začali do něj kopat.

Nevšimli se však nedaleké školy nindžů ani jednoho z jejích žáků, který se skrýval ve stínu. Ten pak běžel upozornit svého učitele a další tři bojovníky. Když lupiči spatřili pětici mužů v černém, dali se na útěk.

"Jen jsme se rozběhli, nás pět, v plném nindžovském mundúru, celí v černém, s našimi pásky - myslím, že ještě teď běží," řekl učitel školy Kaylan Soto. "Měli byste vidět jejich obličeje," řekl australským médiím. "Bylo to pravděpodobně to nejhorší místo v Sydney, kam ho mohli vzít," podotkl další nindža Steve Ashley.

Policie oznámila, že zadržela šestnáctiletého a dvacetiletého mladíka a obvinila je z loupeže. Po třetím podezřelém stále pátrá. Napadený mladík utrpěl drobná zranění. Nindžové byli ve feudálním Japonsku námezdní bojovníci, kteří se uchýlili k neobvyklým válečnickým postupům, jako jsou špionáže, sabotáže a vraždy.

ČTK