12. května 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Němečtí poslanci už kondomy v práci nekoupí

Kondomy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kondomy | foto: shutterstock.com

BERLÍN Němečtí poslanci myslící na bezpečný sex mají smůlu, v parlamentu už kondomy neseženou. Jeho vedení zakázalo prodej prezervativů z automatu umístěném v jedné z budov Spolkového sněmu, protože jeho provozovatel na to neměl smlouvu.

Možnost pořídit si kondom přímo na pracovišti se německým zákonodárcům přitom naskytla teprve před týdnem. Provozovatel automatu na cigarety se rozhodl některé značky, o které nebyl mezi poslanci zájem, nahradit právě pánskou ochranou. To mu ale nyní Spolkový sněm zakázal.

Podle mluvčího dolní parlamentní komory s ní má provozovatel uzavřenu smlouvu jen na prodej tabákových výrobků, a nic jiného proto v automatu nabízet nesmí. Jaký byl zájem o nový sortiment, mluvčí ani provozovatel nezveřejnil. Německé servery si ale neodpustily poznámku, že poslancům nyní nezbývá než se dát znovu na kouření.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.