Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Neviděl v Africe slona, odškodnění ale nedostane, rozhodl soud

Magazín

  16:38
Jistý turista z Polska, jemuž se o dovolené v Zimbabwe nepodařilo ulovit slona, nemůže počítat s odškodněním od cestovní kanceláře, která zájezd organizovala. Jeho žalobu zamítl soud v Poznani. Poslední šancí neúspěšného lovce je odvolání, rozsudek zatím není pravomocný.
Slon - ilustrační foto

Slon - ilustrační foto foto: Shutterstock

Podnikatel Waldemar I. vyčítá cestovní kanceláři, že nezjišťovala, zda v oblasti, kam ho vzala na lov, sloni skutečně jsou. Podle něho se tam tato zvířata nevyskytovala.

Čtěte také:


To ale společnost Jaworski Jagdreisen se sídlem v Německu, s níž se klient na expedici vydal, odmítla. O tom, že v dané oblasti sloni skutečně žijí, podle ní svědčí to, že tam jsou k vidění jejich exkrementy.

Podle soudu v Poznani, který se případem zabýval, je snaha Waldemara I. získat za nepovedený lov odškodnění 37 tisíc zlotých (229.500 korun) neopodstatněná. "Skutečnost, že turista v dané oblasti nepotkal slona, nenasvědčuje tomu, že tam (slon) nebyl. Při cestách do Afriky nemusí být tak, že člověk potká takového slona, jakého očekává, a že lov vždy končí úspěchem," uvedl soudce.

Nejenže zklamaný turista zřejmě nezíská odškodnění, ale musí ještě ke všemu uhradit soudní výdaje 2400 zlotých.

Autor: