Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona 2 °C oblačno Předplatné LN
16. ledna 2018 6:54 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nigerijka odpověděla muži na Facebooku, za šest dní se vzali

Facebook - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook - ilustrační foto | foto: Reuters

ABUJA Většina uživatelů facebooku se občas podiví nad některými příspěvky. Přijde jim žádost o přátelství od neznámého člověka nebo jsou přidáni do skupiny, do které nechtěli. Jeden muž z Nigérie však nastavil laťku facebookových kuriozit ještě výš.

Rozhodl se, že na sociální síti najde ženu, kterou si také do týdne vezme za manželku. Na celém příběhu je možná nejpřekvapivější to, že se mu to nakonec opravdu podařilo, píše zpravodajský server BBC.

Třicetiletý Chidimma Amedu 30. prosince na facebooku požádal ženy, které se chtějí stát jeho manželkou, aby mu napsaly.

„Mám už na to věk, jsem připraven a nehodlám plýtvat časem... Pošlete mi své přihlášky. Nejkvalifikovanější z vás si vezmu za ženu 6. ledna 2018. Přihlášky můžete posílat do půlnoci 31.12.2017,“ napsal Amedu. Krátce nato dodal, že jde o vážný návrh a výmluvy, že to nějaká žena nestihla, přijímat nebude.

Následně mu přišlo několik odpovědí, ale jedna ho zaujala. „Mám zájem, napiš mi zprávu... haha,“ okomentovala příspěvek Sophy Ijeomaová. Ze začátku si prý myslela, že jde jen o vtip, ale zajímalo ji, jak se bude konverzace vyvíjet.

Její budoucnost se ale změnila, když jí napsal a krátce nato si zavolali. O dva dny později odjel Amedu ze své rodné Abuje do 500 kilometrů vzdáleného Enugu, aby se se svou budoucí manželkou setkal. Čekala na něj před obchodem a podle ní to byla láska na první pohled.

„Je to nejpohlednější muž, kterého znám, a hned se mi líbil,“ řekla v rozhovoru s BBC. Po dvouhodinovém povídání, při kterém byli oba nervózní, se jí Amedu zeptal, jestli se nechce setkat s jeho strýcem, který shodou okolností v Enugu žije. Situace jí připadala poněkud vtipná, ale souhlasila.

Když přišli k strýci, Amedu už Ijeomaovou představil jako svou nastávající. „Strejdo, chci tě seznámit s dívkou, kterou si chci vzít,“ řekl. Strýc stejně jako jeho synovec zřejmě nerad plýtvá časem, a tak hned souhlasil.

U kmene Igbo, ze kterého muž i žena pocházejí, je tradičně zapotřebí souhlasu rodiny. Najít svůj protějšek na facebooku ale už tak tradiční není.

Protože otec Ijeomaové zemřel, musel se sňatkem souhlasit její starší bratr. V tentýž den i on dal páru svolení.

Tradiční svatba

Amedu se měl původně oženit už loni v prosinci, ale vztah se mu v březnu rozpadl. Čím více se blížil konec roku, tím více si zoufal, že se mu sen nevyplní, a nakonec napsal, že hledá ženu, na facebooku.

„Chtěl jsem se oženit, měl jsem v hlavě datum, ale neměl jsem snoubenku, tak jsem se rozhodl žertovně napsat na facebook, ale byl jsem tomu otevřený,“ řekl Amedu.

Ijeomaová přiznala, že její přátelé byli k svatbě skeptičtí, ale ona si do toho mluvit nenechala. „Když je to ten pravý, tak to prostě víte,“ řekla. Na facebooku podle ní byli přáteli asi rok, ale nikdy si nenapsali. Pár měl 6. ledna tradiční svatbu podle zvyklostí kmene Igbo a fotografie z obřadu byly zveřejněny na internetu. V dubnu se chtějí vzít ještě v kostele a pak jet na svatební cestu.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet
TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet

Ročně je v České republice ošetřeno okolo 350 tisíc úrazů u dětí do 14 let. Mnohé z nich si do života odnášejí trvalé následky. Naučte své děti, jak nebezpečí předcházet.