Úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nobelova cena? Ne, my chceme být modelky

Magazín

  9:57
Ženy se raději stanou modelkou, než aby získaly Nobelovu cenu míru, vdávaly by se raději za boháče než za hezouny, na kamarádky by seslaly obezitu, a kvůli záchranně života by si nechaly oholit hlavu. Hrdinky telenovely? Ne, tato fakta vyplývají z průzkumu veřejného mínění amerického televizního kanálu Oxygen.

Modelka HEIDI KLUMOVÁ. foto: ČTK

25 procent dotázaných by raději zvítězilo v televizní reality show pro
začínající modelky (America's Next Top Model), než získalo Nobelovu cenu za mír. A ačkoliv 75 procent dotázaných příslušnic něžného pohlaví odpovědělo, že by si v zájmu záchrany života cizího člověka ochotně oholilo hlavu, více než čtvrtina připustila, že by se přičinily o to, aby jejich nejlepší přítelkyně ztloustla, pokud by to jim samým zajistilo štíhlost.

Pokud jde o odvěké dilema, zda se vdát kvůli bohatství partnera, nebo jeho vzhledu, polovina respondentek ve věku od 18 do 24 let přiznala, že by dala přednost ošklivému muži, pokud by byl multimilionář.

Kamarádství si cení
Anketa provedená pro americkou televizní síť Oxygen, která se zaměřila na mladé ženy, také zjistila, že 88 procent žen ve věku 18 až 34 let by se v zájmu zachování přátelství snadno vzdalo mobilu, šperků a make-upu.

"Tento průzkum je zajímavým rozborem dnešní ženy a toho, jak spojuje osobní image s tím, čeho si v životě cení," konstatovala Jenn Bermanová, psychoterapeutka a porotkyně nadcházející nové reality show kanálu Oxygen s názvem Pretty Wicked.

Jak nasvědčují některé výsledky ankety, dnešní ženy jsou složité osobnosti - jsou zároveň altruistické i materialistické, domýšlivé i nejisté, oddané i sebestředné, míní Bermanová, kterou citovala agentura Reuters.

Autoři: ,

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat